12 Декември, 2018
0.3212
    ALK 8298.81    0.33%     BESK 9000    0%     FERS 67900    -3%     GRNT 809.83    -0.13%     KJUBI 1590    2.58%     KMB 5145.51    1.65%     KONZA31 315    0%     MPT 47500    1.06%     MTUR 4900    1.03%     PKB 14300    -4.03%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    -0.31%     RMDEN17 96.5    0%     STB 1290    0.78%     STIL 120.22    -1.46%     TNB 14170.18    0.14%     TTK 1280    2.78%     UNI 2300    3.09%     VROS 14640    0%

(ВИДЕО) СПОЈУВАЊЕ ИЛИ ПАРТНЕРСТВО: Ричард Бренсон и Рајан Рејнолдс со нов бизнис потфат

Објавено во: Финансии 18 Ноември, 2018

Ѕвездата на „Deadpool“ Рајан Рејнолдс и не помалку харизматичниот господин Ричард Бренсон влегуваат во заеднички бизнис. Џин произведен од компанија во која Рејнолдс има акции - „Aviation American Gin“ ќе се служи на на летовите на компанијата на Брансон „Virgin Atlantic“.

Со комично видео двајцата најавија дека Џин ќе се нуди во клубовите на Virgin и на летовите на авионите на компанијата.

Рејнолдс зборува на забавен бизнис жаргон во видео од 90-секунди .

„Во воздухопловството сме целосно фокусирани на тоа да го направиме ѓаволско најдобриот џин на планетата“, вели Рејнолдс во рекламата. „За да ја зголемиме вредноста на акционерите, ние сме задоволни да објавиме дека  „Virgin Atlantic“ и  „Aviation American Gin“ се спојуваат".

Бренсон брзо го коригира дека тоа е само партнерство, а не спојување.

Ѕирнете во видеото:


Можеби ќе ве интересира

Колку чинат имотите кои ги купиле ултрабогатите?

Колку чинат имотите кои ги купиле ултрабогатите?

Тевдовски: Нема веќе земање поголеми кредити за да се исплатат помали

Тевдовски: Нема веќе земање поголеми кредити за да се исплатат помали

СЕ ИМА ПА СЕ МОЖЕ: Колку пари потрошиле ултрабогаташите за недвижнини годинава

СЕ ИМА ПА СЕ МОЖЕ: Колку пари потрошиле ултрабогаташите за недвижнини годинава

Колкави се месечните скриени трошоци за водење сметка во македонска банка

Колкави се месечните скриени трошоци за водење сметка во македонска банка

Секој ќе има банкарски кредитен рејтинг следната година

Секој ќе има банкарски кредитен рејтинг следната година

ТОП 10: Ова се најиновативните компании во светот

ТОП 10: Ова се најиновативните компании во светот

(ФОТО) Вака живее најбогатиот тинејџер во Дубаи

(ФОТО) Вака живее најбогатиот тинејџер во Дубаи

Десет разлики меѓу сиромашни и богати семејства

Десет разлики меѓу сиромашни и богати семејства

Почнал како работник, а денес има 74 вработени

Почнал како работник, а денес има 74 вработени