24 Февруари, 2020
0.0352

(ВИДЕО) Срамнет е со земја ресторанот на Албанецот кој нападна туристи од Шпанија

Објавено во: Балкан 23 Август, 2019

Албанските власти со булдожер му го урнаа ресторанот на сопственик кој нападна шпански туристи.

Тој на 21 август нападна шпански туристи и се обиде да го запре нивниот автомобил затоа што не ја платиле сметката.

Туристите, наводно, биле незадоволни од услугата, а од ресторанот тврдат дека гостите не ја платиле сметката.

Шпанските медиуми пишуваат дека жртва на инцидентот бил шпанскиот бизнисмен Евгенио Галдон и неговото семејство. 

За да го запре автомобилот во кој се превезуваат туристите скокнал на хаубата, при што ја скршил шофершајбната и така се возел пет километри.

Уривањето е извршено по наредба на албанските власти, кои го демолираа неговиот ресторан во Порто Палермо, популарно одморалиште во јужна Албанија, јави ТВ „Клан“.

Сопственикот на ресторанот, Михал Кокедима, е уапсен откако нападнал тројца шпански туристи и двајца Албанци. Државните органи утврдиле дека ресторанот немал дозвола за работа и дека три години не плаќал данок.


Можеби ќе ве интересира

ТЕСТИРАНИ 13 ЛУЃЕ: Словенија може да ги затвори границите

ТЕСТИРАНИ 13 ЛУЃЕ: Словенија може да ги затвори границите

КОРОНАВИРУС ВО СОСЕДСТВОТО: Веќе има заболен во Косово?

КОРОНАВИРУС ВО СОСЕДСТВОТО: Веќе има заболен во Косово?

Дамјановиќ со писмо до Вархеји: ЕУ да ја реши кризата како во Северна Македонија

Дамјановиќ со писмо до Вархеји: ЕУ да ја реши кризата како во Северна Македонија

НАПОЛНИЛЕ 12 КИЛОГРАМИ ХЕРОИН ВО АВТОМОБИЛ - ги фатиле во Црна Гора

НАПОЛНИЛЕ 12 КИЛОГРАМИ ХЕРОИН ВО АВТОМОБИЛ - ги фатиле во Црна Гора

ЌЕ ГИ УКИНЕ ТАКСИТЕ ЗА СРБИЈА - косовскиот премиер Курти дал ветување

ЌЕ ГИ УКИНЕ ТАКСИТЕ ЗА СРБИЈА - косовскиот премиер Курти дал ветување

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло