11 Јули, 2020
0.0238

(ВИДЕО) Станот на сопственикот од Карпош 4 кому животот му го спасија пожарникарите

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2019

После половина час дејствување на противпожарните екипи, пожарот што изутринава избувна во стан од подкровјето на една од зградите познати како „Трите убавици“  во скопската населба Карпош 4 е изгаснат. 

Сопственикот на станот е извлечен од објектот од страна на пожарникарите и е пренесен во Клиниката за токсикологија каде му се укажува лекарска помош поради вдишување чад. Неговата состојба е стабилна.

Неофицијално, огнот ги предизвикала плинска боца.а сопственикот за да се спаси излегол на терасата од каде што повикал помош.

Видео: Досие.мк


Можеби ќе ве интересира

ЗОШТО ИМА СЕ ПОМАЛКУ ПАЦИЕНТИ НА РЕСПИРАТОР - само четворица во земјава

ЗОШТО ИМА СЕ ПОМАЛКУ ПАЦИЕНТИ НА РЕСПИРАТОР - само четворица во земјава

ТОГАШ И НИЕ ЌЕ СЕ ОБЕДИНИМЕ - еве што кажа Ахмети за можна размена на пратеници

ТОГАШ И НИЕ ЌЕ СЕ ОБЕДИНИМЕ - еве што кажа Ахмети за можна размена на пратеници

ДОСИЕ ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ: Лани го разрешија, а денес доби 30 дена притвор

ДОСИЕ ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ: Лани го разрешија, а денес доби 30 дена притвор

АХМЕТИ МУ ВРАТИ НА ЗАЕВ: Ќе ви исчезне насмевката на усните на 15 јули

АХМЕТИ МУ ВРАТИ НА ЗАЕВ: Ќе ви исчезне насмевката на усните на 15 јули

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Реториката на лидерите се вжештува, а денес имаме нови 205 заразени од корона

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Реториката на лидерите се вжештува, а денес имаме нови 205 заразени од корона

Притвор за Владимир Панчевски

Притвор за Владимир Панчевски

АГЕНЦИЈА ЗА ФИЛМ: Го поддржуваме објективното новинарство и ЗНМ

АГЕНЦИЈА ЗА ФИЛМ: Го поддржуваме објективното новинарство и ЗНМ

Која скопска општина има најмногу, а која најмалку заразени од коронавирус?

Која скопска општина има најмногу, а која најмалку заразени од коронавирус?

ЗАЕВ ОБЈАСНИ ЗОШТО ДУИ НЕ ВРЕДЕЛЕ ПЕТ ПАРИ: Имаа 20 пратеници, се преполовија на 10, ќе имаат и помалку

ЗАЕВ ОБЈАСНИ ЗОШТО ДУИ НЕ ВРЕДЕЛЕ ПЕТ ПАРИ: Имаа 20 пратеници, се преполовија на 10, ќе имаат и помалку