22 Октомври, 2018
0.2471

(ВИДЕО) Стравична несреќа во САД: 20 мртви при судир на лимузина и возило

Објавено во: Свет 07 Октомври, 2018

Во американската сојузна држава Њујорк во несреќа во Скохери загинале 20 луѓе кога една лимузина се судрила со друго возило.

Лимузината, во која се наоѓале сватови, при голема брзина се спуштила низ брдо и налетала на минувачи кај продавници кои се популарни меѓу туристите.

Инцидентот се случил во градот Скохери, околу 270 км од Њујорк.

Властите не ги соопштија имињата на загинатите ниту пак дали сите настрадани биле патници во лимузината.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТОП: Вода влегува во куќите, луѓето немоќни

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТОП: Вода влегува во куќите, луѓето немоќни

(ВИДЕО) Пат по кој возат само најхрабрите

(ВИДЕО) Пат по кој возат само најхрабрите

(ВИДЕО) На забава десетици повредени откако пропадна под

(ВИДЕО) На забава десетици повредени откако пропадна под

СЕ СУДРИЈА МУСЛИМАНИ И ХРИСТИЈАНИ: Опожарени се домови, а 55 луѓе загинаа

СЕ СУДРИЈА МУСЛИМАНИ И ХРИСТИЈАНИ: Опожарени се домови, а 55 луѓе загинаа

(ВИДЕО) Реванш на Брегзит му побараа 670.000 Британци

(ВИДЕО) Реванш на Брегзит му побараа 670.000 Британци

Салвини фотографиран со четничко знаме

Салвини фотографиран со четничко знаме

ДОБРА ИДЕЈА: Франција воведува регистрација на велосипеди

ДОБРА ИДЕЈА: Франција воведува регистрација на велосипеди

Поради Македонија руското МНР ги нападна САД и ЕУ

Поради Македонија руското МНР ги нападна САД и ЕУ

ВЕЌЕ НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Android ќе мора да го плаќаме!

ВЕЌЕ НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Android ќе мора да го плаќаме!