18 Ноември, 2019
0.0173

(ВИДЕО) СТРАВИЧНИ СНИМКИ: Граѓаните на Перу ги разбуди силен земјотрес

Објавено во: Свет 26 Мај, 2019

Американската геолошка служба извести дека два часа по полноќ Перу е погоден од силен земјотрес , 8 степени по Рихтер .

Според првите податоци, епицентарот бил околу 180 км источно од градот Мојобамба, но засега нема прецизни иформации за штети или жртви.

Ројтерс јавува дека епицентарот бил на длабочина од стотина километри.

Перу се наоѓа на тресно подрачје во кое многу силни потресни не се невообичаени, па и градежните прописи се прилагодени на такви услови.Foto: Twitter video prtscr / Spacio Libre


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Еве како изгледа денес Венеција

(ФОТО) Еве како изгледа денес Венеција

(ФОТО+ВИДЕО) ФРАНЦИЈА ОКОВАНА ОД СНЕЖНО НЕВРЕМЕ: Едно лице загина

(ФОТО+ВИДЕО) ФРАНЦИЈА ОКОВАНА ОД СНЕЖНО НЕВРЕМЕ: Едно лице загина

Туристите се фотографираат во поплавената Венеција

Туристите се фотографираат во поплавената Венеција

(ФОТО+ВИДЕО) НОВИ НЕМИРИ: Уште четворица загинати во протестите во Боливија

(ФОТО+ВИДЕО) НОВИ НЕМИРИ: Уште четворица загинати во протестите во Боливија

Огромна сума пари е потребна за санација на штетите од поплавите во Венеција

Огромна сума пари е потребна за санација на штетите од поплавите во Венеција

(ВИДЕО) Брунјаро: Венеција е прва граница на она што ќе му се случи на целиот свет

(ВИДЕО) Брунјаро: Венеција е прва граница на она што ќе му се случи на целиот свет

(ФОТО+ВИДЕО) „Жолтите елеци“ запалија автомобили и демолираа банка

(ФОТО+ВИДЕО) „Жолтите елеци“ запалија автомобили и демолираа банка

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕ ЗАВРШИ КАКО АТЛАНТИДА: Еве зошто Венеција тоне

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕ ЗАВРШИ КАКО АТЛАНТИДА: Еве зошто Венеција тоне

(ФОТО+ВИДЕО) БОЛИВИЈА НА РАБ НА ГРАЃАНСКА ВОЈНА: Судири и жртви на улиците

(ФОТО+ВИДЕО) БОЛИВИЈА НА РАБ НА ГРАЃАНСКА ВОЈНА: Судири и жртви на улиците