26 Февруари, 2020
0.0199

(ВИДЕО) Тајфун уби еден, а повреди над 28 луѓе во Јапонија

Објавено во: Свет 15 Август, 2019

Тајфун ја погоди Јапонија при што најмалку еден загина, а повеќе од 28 се повредени. 

Над 500.000 луѓе се обидуваат да се евакуираат од островот Шикоку, откако го погоди силниот тајфун ,,Кроса”.

Сообраќајот е блокиран среде метежот за време на будистичките празници.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Лазарев: Коронавирус-епидемија на 21 век или проект на фармацевтски компании?

(ВИДЕО) Лазарев: Коронавирус-епидемија на 21 век или проект на фармацевтски компании?

КОРОНА И ВО ЈУЖНА АМЕРИКА: Маж во Бразил инфициран со опасниот вирус

КОРОНА И ВО ЈУЖНА АМЕРИКА: Маж во Бразил инфициран со опасниот вирус

ПРВО ДЕТЕ заразено со коронавирус во Италија: Непознато зошто децата поретко заболуваат

ПРВО ДЕТЕ заразено со коронавирус во Италија: Непознато зошто децата поретко заболуваат

ПОРАДИ КОРОНА ПОД ПРАШАЛНИК И ЕВРОСОНГ - ќе има ли шоу во мај во Ротердам

ПОРАДИ КОРОНА ПОД ПРАШАЛНИК И ЕВРОСОНГ - ќе има ли шоу во мај во Ротердам

КОРОНА ВИРУСОТ СЕ ШИРИ ВО ГЕРМАНИЈА: Потврден 17-от случај

КОРОНА ВИРУСОТ СЕ ШИРИ ВО ГЕРМАНИЈА: Потврден 17-от случај

ДУРИ И БЕСТРАШНИОТ АГЕНТ СЕ ИСПЛАШИ ОД КОРОНА - запре снимањето на „Невозможна мисија 7“

ДУРИ И БЕСТРАШНИОТ АГЕНТ СЕ ИСПЛАШИ ОД КОРОНА - запре снимањето на „Невозможна мисија 7“

НОВИ ЖРТВИ ВО ИТАЛИЈА: Уште четири луѓе починаа од корона

НОВИ ЖРТВИ ВО ИТАЛИЈА: Уште четири луѓе починаа од корона

ЧОВЕК СЕ ЗАРАЗИЛ ВО МИЛАНО: Коронавирусот се појави и во Швајцарија

ЧОВЕК СЕ ЗАРАЗИЛ ВО МИЛАНО: Коронавирусот се појави и во Швајцарија

КАКО ПОЧНА СЕ: Зошто коронавирусот брзо се прошири во Италија

КАКО ПОЧНА СЕ: Зошто коронавирусот брзо се прошири во Италија