25 Март, 2018
0.0662

(ВИДЕО) ТАРЧУЛОВСКИ: Ќе се почне најпрво со тој што заслужил, тој што донел највeќе гласови

Објавено во: Македонија 11 Октомври, 2017

Се појави снимка од средба со граѓани на кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на која тој порачува дека ако победи најмногу ќе направи за жителите на Припор и Драчево.

„Те донеле тебе Припор, Драчево и главните места, и тука јас имам товар и одговорност спрема луѓето а не спрема Пржино, Црниче, кои се 90% против мене. Тој не ти ни отвора врата и те плука од прозор. Сега ме тера некој да му правам одвод и канализации, а ти овде немаш ни струја, ни вода. Не може тоа така бе! Има ред. Ќе се почне најпрво со тој што заслужил, тој што донел највише гласови, на тој ќе му се направи. Потоа ќе видиме дали ќе има нешто за другиот или ќе нема. Ќе си чекаш ти ребаланс кога ќе дојде редот на другиот“ – вели Тарчуловски на снимката објавена во јавноста.

Од СДСМ велат дека видеото покажува како Тарчуловски го замислува управувањето со општината.


Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава