24 Јули, 2019
0.0263

(ВИДЕО) ТЕНЗИИ ВО СКАДАР: Демонстранти фрлаат камења кон полицијата

Објавено во: Балкан 20 Јуни, 2019

Teнзична e состојбата во градот Скадар во Албанија, каде што се очекува да започне изборниот собир на премиерот Еди Рама.

Демонстрантите од опозицијата се судриле со полициските сили, бидејќи се против присуството на Рама.

Според Топ Чанел полицијата употребила солзавец за да ги растера демонстрантите. Во моментот демонстрантите фрлаат камења и други предмети кон полицијата.


Можеби ќе ве интересира

И сенка на плажа се наплаќа

И сенка на плажа се наплаќа

Турците сакаат мир со Грците, но има еден проблем

Турците сакаат мир со Грците, но има еден проблем

НЕ ПОМИНАА НИ ТРИ МЕСЕЦИ: Пукна новиот асфалт во Грделичка клисура

НЕ ПОМИНАА НИ ТРИ МЕСЕЦИ: Пукна новиот асфалт во Грделичка клисура

ГЕРМАНЦИ ШОКИРАНИ: Излегле на сладолед во балканска земја, а неочекувано платиле 140 евра

ГЕРМАНЦИ ШОКИРАНИ: Излегле на сладолед во балканска земја, а неочекувано платиле 140 евра

ГОЛЕМА ОПАСНОСТ: Во Атина пожар им се заканува на домовите

ГОЛЕМА ОПАСНОСТ: Во Атина пожар им се заканува на домовите

Мицотакис има „алатка за притисок“ за Скопје

Мицотакис има „алатка за притисок“ за Скопје

Харадинај денес патува во Хаг, утре судењето

Харадинај денес патува во Хаг, утре судењето

ОЧЕКУВАНО: Парламентот во Грција изгласа доверба на владата на Мицотакис

ОЧЕКУВАНО: Парламентот во Грција изгласа доверба на владата на Мицотакис

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот