22 Август, 2019
0.0293

(ВИДЕО) ТИЕ СЕ ВЕЌЕ ВО 22 ВЕК: Имаат тунел под море

Објавено во: Свет 14 Јануари, 2019

Норвешка е една од најнапредните земји во Европа, а еден од нејзините проекти го потврдува овој факт. 

Имаат тунел под морето и  мостови. За нив може да се каже дека веќе се во 22 век. Ова е најголем инфраструктурен проект во историјата кој тие го почнуваат. Целта е да се поврзат северот и југот. Проектот ќе чини 47 милијарди евра, a го нарекуваат уште и сообраќајно чудо. 

Како овој проект изгледа можете да видите, овде

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Награда од милион евра, ова го нуди германски град за една банална работа

(ВИДЕО) Награда од милион евра, ова го нуди германски град за една банална работа

(ВИДЕО) Со необичен потег Индонежанец ќе ги спасува шумите

(ВИДЕО) Со необичен потег Индонежанец ќе ги спасува шумите

Бразил не може да се справи со пожарите?

Бразил не може да се справи со пожарите?

Макрон: Барањето на Борис Џонсон за Брегзит не е остварлива опција

Макрон: Барањето на Борис Џонсон за Брегзит не е остварлива опција

Кои европски народи најмногу патуваат и каде?

Кои европски народи најмногу патуваат и каде?

(ВИДЕО) ДЕНОТ СТАНА НОЌ: Шумите се претворија во пепел

(ВИДЕО) ДЕНОТ СТАНА НОЌ: Шумите се претворија во пепел

ГЕРМАНИЈА ДЕМОГРАФСКИ СЕ МЕНУВА: Утврдено е колкав процент од жителите се со мигрантски корени

ГЕРМАНИЈА ДЕМОГРАФСКИ СЕ МЕНУВА: Утврдено е колкав процент од жителите се со мигрантски корени

(ФОТО) Горат „БЕЛИТЕ ДРОБОВИ“ на планетата земја: Рекорден број на пожари во Амазон

(ФОТО) Горат „БЕЛИТЕ ДРОБОВИ“ на планетата земја: Рекорден број на пожари во Амазон

Трамп ја одложи средбата со данската премиерка: Која е причината

Трамп ја одложи средбата со данската премиерка: Која е причината