19 Август, 2019
0.0171

(ВИДЕО) Трагедија во Пенсилванија: Пожар во ноќна градинка, има и загинати деца

Објавено во: Свет 12 Август, 2019

Во градот Ери, во американската држава Пензилванија, пет деца го загубиле животот во пожар кој избувнал во центар за престој на деца.

Медиумите повикувјќи се на полицијата, пренесуваат дека пожарот избувнал ноќта во 01:12 часот, противпожарните екипи веднаш пристигнале на местото на настанот но, објектот бил целосно зафатен од огнот.

Во немилиот настан пет деца на возраст од 8 месеци до 7 години го загубиле животот, додека сопственичката и наставничка на центарот за престој на деца, Елејн Харис била спасена, исто така и дев деца на возраст од 12 и 17 години успеале да излезат од објектот и да се спасат.

Причината за пожарот се истражува.Видео и Фото CGTN

Можеби ќе ве интересира

Скриено богатство на Сибир: Каде Русија вложува 384 милиони долари?

Скриено богатство на Сибир: Каде Русија вложува 384 милиони долари?

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна рекордни 70 милиони луѓе

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна рекордни 70 милиони луѓе

(ВИДЕО) Протестите во Хонг Конг продолжуваат веќе 11-та недела

(ВИДЕО) Протестите во Хонг Конг продолжуваат веќе 11-та недела

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“