22 Април, 2019
0.0208

(ВИДЕО) ТРАМП, ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН: Само тој може да искулира колега на ваков начин

Објавено во: Свет 04 Декември, 2018

Бегството на претседателот на САД, Доналд Трамп да се фотографира со аргентинскиот колега, Маурисио Макри, се појави на видео. 

На снимката се слуша како тој на видеото вели „Вадете ме од овде“. 

Пред да заврши самитот на големата дваесетка, Трамп излезе на подиум, но побегна да не се фотографира. 


Можеби ќе ве интересира

Од серија до реална фотелја: Комичарот Зеленски е нов претседател на Украина

Од серија до реална фотелја: Комичарот Зеленски е нов претседател на Украина

Има приведени лица за нападите во Шри Ланка

Има приведени лица за нападите во Шри Ланка

(ВИДЕО) Кој стои зад „крвавиот“ Велигден во Шри Ланка

(ВИДЕО) Кој стои зад „крвавиот“ Велигден во Шри Ланка

Овие земји се „магнет дестинација“ за богатите: каде емигрираат оние со милиони на сметка

Овие земји се „магнет дестинација“ за богатите: каде емигрираат оние со милиони на сметка

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Мртвите во Шри Ланка не може да се избројат, ужасни сцени на сите страни

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Мртвите во Шри Ланка не може да се избројат, ужасни сцени на сите страни

Гигантот Тесла ќе штеди: Отпушта четири директори

Гигантот Тесла ќе штеди: Отпушта четири директори

БАНКИТЕ ТРУПААТ ОД НЕГО: Цената на златото ќе достигне 1.400 долари до крајот на годината

БАНКИТЕ ТРУПААТ ОД НЕГО: Цената на златото ќе достигне 1.400 долари до крајот на годината

КРВАВ ВЕЛИГДЕН: Серија експлозии во цркви и луксузни хотели полни со туристи-има мртви!

КРВАВ ВЕЛИГДЕН: Серија експлозии во цркви и луксузни хотели полни со туристи-има мртви!

ЗЕЛИНСКИ ИЛИ ПОРОШЕНКО: Денес за претседател гласаат и Украинците

ЗЕЛИНСКИ ИЛИ ПОРОШЕНКО: Денес за претседател гласаат и Украинците