06 Јули, 2020
0.0271

(ВИДЕО) ТРОЈНО УБИСТВО ГО ТРЕСЕ СПЛИТ: Сведоци со драматични сведоштва за овој крвав чин

Објавено во: Балкан 12 Јануари, 2020

Тројца убиени, двајца уапсени. Ова е црниот биланс по убиството кое го потресе Сплит.

Медиумите од регионот јавија дека убиецот е уапсен а во крвавиот поход се убиени тројца мажи.

Сведоци видно потресени за медиумите со драматични сведоштва.

Најпрво мислев дека нешто ми паднало од полицата. Овој излив на оган траеше долго. Се свртев и закопав во место кога сфатив дека станува збор за пукање - сведок го раскажа искуството од пукање што се случи вчера во Сплит, каде загинаа тројца мажи.

Жената сведок на овој крвав чин рекла дека не знаела ни каде да оди и дали да излезе од задната или влезната врата или да остане таму каде што стоела.

Од блискиот ресторан исто така раскажале дека слушнале истрели.

-Се слушнаа рафали, но тоа не траеше долго. Брзо заврши, но беше страшно. Се преплашија гостите, се сокрија. Немаше странци, само наши луѓе. Полицијата дојде веднаш. Еве момче лежи мртво таму, уште не го поместија. Страшно нешто-рекле гости на ресторано за 24часа.хр.


Прво се слушнале истрели на Шперун , недалеку од црквата во центарот на градот. Некои од нив велат дека прво помислиле дека се работи за петарди, но звукот бил преостар. Луѓето од тоа место каде се наоѓаат многу ресторани и кафе барови почнале да бегаат. Сите врескале и настанала општа паоника. Ни пет минути после тоа, се слушнале нови пукања во Радмиловичевата улица. Таму исто така е убиен еден маж, кој како и првиот бил на мотор. Во него се пукани повеќе куршуми. Потоа маж со пушка во раце ладнокрвно прошетал во насока на Марјана, пишуваат медиумите од регионот.

За среќа во тој поход не настрадале уште луѓе. Брат и сестра тукушто седнале во автомобилот и се возеле по таа улица, налетале на местото на убиството а еден куршум им се забил во моторот.

-Уште се тресам, не можам да верувам што се случува, не го видовме добро, тукушто дојдовме кога беше се завршено. Колку што знам, беше само еден маж, иако се појавија информации дека се двајца-рекла девојката која го возела автомобилот во кој долетал куршумот/

Загинал и третиот маж кој повреден е префрлен во болница. Малку после 17 часот градоначалникот на Сплит потврдил дека убиецот е приведен.

Можеби ќе ве интересира

Повикувањето на колективен имунитет е бесмислено, тврди Каиќ

Повикувањето на колективен имунитет е бесмислено, тврди Каиќ

ДАЛИ ХРВАТСКА Е СЛЕДНАТА ДРЖАВА КОЈА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА СРБИТЕ - се размислува и за тоа

ДАЛИ ХРВАТСКА Е СЛЕДНАТА ДРЖАВА КОЈА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА СРБИТЕ - се размислува и за тоа

ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО НЕ СЕ ПАМЕТИ: Три млади девојки загинаа во сообраќајка, се враќале од забава

ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО НЕ СЕ ПАМЕТИ: Три млади девојки загинаа во сообраќајка, се враќале од забава

СТИГНАА БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ ВО „АРЕНА“ - еве како ќе функционира привремената КОВИД болница

СТИГНАА БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ ВО „АРЕНА“ - еве како ќе функционира привремената КОВИД болница

СЕ МЕНУВА СТАРОСНАТА СТРУКТУРА НА ЗАРАЗЕНИ: Вирусот не е нов, само возрасните не одат на журки

СЕ МЕНУВА СТАРОСНАТА СТРУКТУРА НА ЗАРАЗЕНИ: Вирусот не е нов, само возрасните не одат на журки

Грција утринава ги затвори границите за Србите

Грција утринава ги затвори границите за Србите

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците