24 Јуни, 2018
0.3584
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

(ВИДЕО) Вака изгледа најубавата канцеларија во светот

Објавено во: Стил 11 Март, 2018

Многу компании не обрнуваат внимание на тоа како изгледа работниот простор на нивните вработени. Шпанската компанија "Selgas Kano"не е една од нив.

За да заработат добри плати, потребно е работниците да го дадат својот максимум, а за да го сторат тоа, важно е да бидат задоволни и среќени. Голема улога во сето ова игра и работната средина.

За шпанската компанија "Selgas Kano", тоа е кристално јасно.

Оваа фирма, која се занимава со архитектура и дизајн, има канцеларија во средината на дивината на Мадрид и е прогласена за една од најубавите во светот!


Ентериерот, екстериерот како и локацијата се идеи на архитектите Jose Selgas и Lucia Cano, кои сметаат дека дневната светлина, свеж воздух и детали во разни бои се најважни за стимулирање на продуктивноста.

Како целосна спротивност на класичните канцеларии -полупразни соби полни со вештачка светлина, оваа канцеларија е вистинска работна оаза, мирно место со прекрасен поглед кое овозможува задоволство, прифаќање и исполнување на работните задачи.


Можеби ќе ве интересира

ТАЛЕСКИ СЕ ЗАКОЛНА НА ВЕЧНА ЉУБОВ

ТАЛЕСКИ СЕ ЗАКОЛНА НА ВЕЧНА ЉУБОВ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА