12 Август, 2022
0.0199

(ВИДЕО) ВЕТЕРОТ КОРНЕШЕ ДРВА, ПОПЛАВЕНИ МОСТОВИ - силно невреме ја погоди Војводина

Објавено во: Балкан 25 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Силно невреме со врнежи, а во некои делови проследено и со град ја зафати Војводина.

Врнежи од дожд се забележани во Беочин, Нови Сад и Суботица.

Обилните врнежи проследени со ветар може да се видат на видеата од социјалните мрежи.

На едно видео се гледа мостот на Нови Сад, кој е речиси поплавен поради обилните врнежи, како и скршени дрвја поради силниот ветер.

Погледнете ја оваа објава на Инстаграм

Што се однесува до временската прогноза, за денеска се најавува промена на сонце и врнежи со грмежи. Попладне и навечер во Бачка, Срем и ридско-планинските предели на југозападна, јужна и југоисточна Србија можни се временски непогоди со град и невреме. На југот од земјата за кратко време може да наврнат над 20 литри дожд на метар квадратен.

View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)


View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)


Можеби ќе ве интересира

Три градови од регионот се најдоа на листата на CNN како најубави во Европа

Три градови од регионот се најдоа на листата на CNN како најубави во Европа

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ТРИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ: Пожарот „проголта“ и куќи

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ТРИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ: Пожарот „проголта“ и куќи

Ќе се отворат 12.000 работни места и Драч ќе стане „втор Дубаи“

Ќе се отворат 12.000 работни места и Драч ќе стане „втор Дубаи“

ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА ЅВОНЕЛЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ: Зошто одекнаа сирените за тревога во Сараево?

ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА ЅВОНЕЛЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ: Зошто одекнаа сирените за тревога во Сараево?

Србија се вооружува, ќе купат оружје во вредност од 1.3 милијарди долари

Србија се вооружува, ќе купат оружје во вредност од 1.3 милијарди долари

Вучиќ: Во гас вложивме 1,3 милијарди евра, јаглен купуваме од секаде, правиме се за подготвени да ја дочекаме зимата

Вучиќ: Во гас вложивме 1,3 милијарди евра, јаглен купуваме од секаде, правиме се за подготвени да ја дочекаме зимата

(Видео) Скијатос: Страшно слетување на авион, точно над главите на луѓето

(Видео) Скијатос: Страшно слетување на авион, точно над главите на луѓето

НОВ ПУТИНОВ ПРОПАГАНДЕН УДАР НА СРБИЈА И КАКО МОСКВА ГИ КОРИСТИ ВО ХИБРИДНАТА ВОЈНА СО ЗАПАДОТ - детална Блиц анализа

НОВ ПУТИНОВ ПРОПАГАНДЕН УДАР НА СРБИЈА И КАКО МОСКВА ГИ КОРИСТИ ВО ХИБРИДНАТА ВОЈНА СО ЗАПАДОТ - детална Блиц анализа

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала