20 Јули, 2019
0.0267

(ВИДЕО) ВИСОКИ БРАНОВИ ДО 10 МЕТРИ: Стигнаа до трети кат на хотел

Објавено во: Свет 19 Ноември, 2018

Високи и силни бранови до 10 метри имаше на северниот брег на Тенерифе, најголемиот остров на Канарските Острови.

39 луѓе се евакуирани од своите домови, но исто така вели дека никој не е повреден.

На една снимка може да се види како бранот ја погодува зградата и ги крши оградите на балконите.

Брановите стигнале до 3 кат на хотел. 


Можеби ќе ве интересира

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка

Иран демантира: САД по грешка можеби урнале свој дрон

Иран демантира: САД по грешка можеби урнале свој дрон

САД тврди дека собориле ирански дрон

САД тврди дека собориле ирански дрон

Трамп се уште не размислува за санкции против Турција

Трамп се уште не размислува за санкции против Турција

ТЕНЗИИ КАЈ ПЕРСИСКИОТ ЗАЛИВ: Иран зароби танкер сo нафта

ТЕНЗИИ КАЈ ПЕРСИСКИОТ ЗАЛИВ: Иран зароби танкер сo нафта

Во оваа земја се измерени 50 степени

Во оваа земја се измерени 50 степени

Поплави однесоа стотина животи, во домовите на луѓето се кријат тигри

Поплави однесоа стотина животи, во домовите на луѓето се кријат тигри

(ВИДЕО+ФОТО) ДРАМА ВО ЈАПОНСКО СТУДИО: Маж подметна пожар, најмалку 12 мртви

(ВИДЕО+ФОТО) ДРАМА ВО ЈАПОНСКО СТУДИО: Маж подметна пожар, најмалку 12 мртви

Могерини се изјасни за проширувањето на ЕУ

Могерини се изјасни за проширувањето на ЕУ