21 Септември, 2020
0.0205

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Обраќање на претседателот Пендаровски

Објавено во: Македонија 18 Октомври, 2019

Пред јавноста во овој момент се обраќа шефот на државата.

Обраќањето следува по состанокот на лидерите на ЕУ во Брисел на кој се решава за пристапните преговори со Северна Македонија.

Сепак, разочараноста почна да се споделува на социјалните мрежи. Пред малку еврокомесарот Јоханес Хан кажа дека е ектремно разочаран од последното синоќешно случување.

Во меѓивреме од Владата потврдија дека во тек се политички консултации на повеќе нивоа, на кои се разгледуваат и анализираат сите опции во врска со следните чекори што ќе бидат преземени по состанокот на лидерите на ЕУ во Брисел.

Анализи и консултации се вршат и во политичките партии, а Анализи и консултации се вршат и во политичките партии.

 Веќе има најава и за можна лидерска средба кај претседателот на државата Пендаровски.


Можеби ќе ве интересира

Комисијата за заразни болести чека податоци од МОН: Сè уште не препорачува целодневен престој во училиштата додека не добијат точна бројка

Комисијата за заразни болести чека податоци од МОН: Сè уште не препорачува целодневен престој во училиштата додека не добијат точна бројка

ДРАМА- Украден мртовец од струмичката болница

ДРАМА- Украден мртовец од струмичката болница

КАКО ДА НЕ ГИ МАЛТРЕТИРАМЕ КОЊИТЕ - Европа ни дава 1,6 милиони евра за да научиме

КАКО ДА НЕ ГИ МАЛТРЕТИРАМЕ КОЊИТЕ - Европа ни дава 1,6 милиони евра за да научиме

ОСМАНИ Е ОПТИМИСТ ЗА ОДНОСИТЕ СО БУГАРИЈА - верувам во капацитетот на историчарите да најдат решение

ОСМАНИ Е ОПТИМИСТ ЗА ОДНОСИТЕ СО БУГАРИЈА - верувам во капацитетот на историчарите да најдат решение

СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА СЕДНИЦАТА: Се носат измените на законите за основно и средно образование кои ќе важат во вонредни услови

СОБРАНИЕТО ЈА ПОЧНА СЕДНИЦАТА: Се носат измените на законите за основно и средно образование кои ќе важат во вонредни услови

Упатниот акт за пријавување в затвор испратен до Кичеец

Упатниот акт за пријавување в затвор испратен до Кичеец

Двајца млади од Брвеница завршија на скопските клиники - еве што ја предизвика несреќата

Двајца млади од Брвеница завршија на скопските клиники - еве што ја предизвика несреќата

Убиецот на Саздо вратен од Германија - ќе одговара пред македонски суд за убиството

Убиецот на Саздо вратен од Германија - ќе одговара пред македонски суд за убиството

Директорот на Токсикологија д-р. Беќаровски прашува: Ќе мора ли да носиме и нунчаки за самоодбрана?

Директорот на Токсикологија д-р. Беќаровски прашува: Ќе мора ли да носиме и нунчаки за самоодбрана?