20 Мај, 2018
0.3179
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

(ВИДЕО) Возеле со 200 км на час по што загинале

Објавено во: Балкан 06 Декември, 2017

Две момчиња загинаа, а едно е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случи во градот Тузла во БиХ.

Братучедите Енес и Ахмед Муратовиќ кои имаат по 21 година загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случи недалеку од Тузла. Со нив во авомобилот во тој момент имало уште едно малолетно момче, кое преживеало, но се здобило со тешки телесни повреди.

Несреќата се случила кога Пасат управуван од Енес удрил во бетонски објект. На совозачкото седиште седел братучедот Ахмед, а зад нив бил шеснаесет годишникот. На местото на настанот веднаш пристигнала против пожарната служба, а за да ги извадат телата од автомобилот им биле потребни неколку часа.

Ахмед Муратовиќ на само неколку часа пред кобната несреќа поставил видео запис на својот Инстаграм профил на кој се гледа како автомобилот вози со брзина од околу 200 км/час.


Можеби ќе ве интересира

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Граѓаните ноќта ја поминаа на отворено

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Граѓаните ноќта ја поминаа на отворено

Бутарис раскажа за тепањето: Она што го доживеав беше кошмар

Бутарис раскажа за тепањето: Она што го доживеав беше кошмар

Бутарис заврши во болница откако го тепаа националистички екстремисти

Бутарис заврши во болница откако го тепаа националистички екстремисти

Ердоган од Скопје добил дојава за можен атентат?

Ердоган од Скопје добил дојава за можен атентат?

ГРЦИТЕ ПРОТИВ „РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“: Ќе се бара ли нов предлог?

ГРЦИТЕ ПРОТИВ „РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“: Ќе се бара ли нов предлог?

(ВИДЕО) Истепан е Јанис Бутарис - за што доби ќотек ?

(ВИДЕО) Истепан е Јанис Бутарис - за што доби ќотек ?

ПРЕМНОГУ ХАОТИЧНО: Грчката влада не го прифати името „Илинденска Македонија“

ПРЕМНОГУ ХАОТИЧНО: Грчката влада не го прифати името „Илинденска Македонија“

На Ципрас му се вжешти слушалката

На Ципрас му се вжешти слушалката

Ципрас и Павлопулос се за одржливо решение за името

Ципрас и Павлопулос се за одржливо решение за името