26 Јануари, 2021
0.0195

(ВИДЕО) Вработените на УНИБанка танцуваат на „Jerusalema“

Објавено во: Мои пари 05 Јануари, 2021

УНИБанка и вработените се вклучија во светскиот предизвик Jerusalema Challenge.

23 вработени од Банката на 20 декември се вклучија во овој Флешмоб и ја танцуваа познатата кореографија пред експозитурата на Плоштад Македонија.

„Дали го погледнавте нашето најново видео? Во него, 23 наши колеги танцуваат na познатиот светски предизвик #JerusalemaChallenge пред нашaта експозитура на Плоштад Македонија. 2020 е година која ќе биде запаметена по различни работи за секој од нас. Година, која што нè натера да сфатиме што е навистина важно. Споделуваме позитивна енергија и емоции“, стои во описот на видеото. 


Предизвикот за танцување започна во февруари 2020 година, бидејќи Ковид-19 предизвика блокирање во африканските земји како и во повеќето делови на светот. Тоа беше група од шест пријатели - четворица мажи и две жени - во Ангола, кои направија видео како танцуваат. Ова наскоро беше наречено # Jerusalemachallenge или #Jerusalemadancechallenge откако слични видеа се појавија од делови од Европа, Северна Америка и Јужна Америка.

Песната испеана на еден од 11-те национални јазици во Јужна Африка, е молитва до Бога да ја однесе пејачката во светиот град Ерусалим.

Можеби ќе ве интересира

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Акција на Спорт Лајф за најголем број погодени натпревари!

Акција на Спорт Лајф за најголем број погодени натпревари!

Онлајн-промоција на македонски превод на комедијата „Мир-Божица – Ејрене“ од Аристофан

Онлајн-промоција на македонски превод на комедијата „Мир-Божица – Ејрене“ од Аристофан

Што ако ви кажеме дека најстилските парчиња во Fashion Group се на -70%?

Што ако ви кажеме дека најстилските парчиња во Fashion Group се на -70%?

Зона на чист воздух во суперсторот „Литература.мк“

Зона на чист воздух во суперсторот „Литература.мк“

Мит или вистина - Колку знаете за никотинот?

Мит или вистина - Колку знаете за никотинот?

Мукаетов ќе биде претседател на РФМ најмалку до 2025 година!

Мукаетов ќе биде претседател на РФМ најмалку до 2025 година!

Eurohold доби одобрение од Регулаторната Комисија за Енергетика и Водостопанство за превземање на филијалите на Групацијата CEZ во Бугарија

Eurohold доби одобрение од Регулаторната Комисија за Енергетика и Водостопанство за превземање на филијалите на Групацијата CEZ во Бугарија

Онлајн-промоција на првиот „Македонско-унгарски разговорник“

Онлајн-промоција на првиот „Македонско-унгарски разговорник“