15 Ноември, 2019
0.0254

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи

Објавено во: Свет 10 Октомври, 2019

Дубаи секогаш не асоцира, помеѓу другото, на скапоцените автомобили, но сигурно не сте можеле да претпоставите таму дека постои и еден од најголемите авто-отпади за луксузни автомобили на светот.

Ако ви е потребна врата за „ферари“ или можеби шофершајбна за „ламборџини“ , дефинитивно тоа овде може да го најдете.

Тука се наоѓаат и оштетени автомобили, од сите можни марки, така да нема само луксузни возила, туку и „обични“.

Странските медиуми пренесуваат дека во истовреме голем број бизнисмени банкротирале поради финансиската криза, па овие автомобили морале да останат на улиците. Бидејќи Обединетите Арапски Емирати немаат точно дефиниран закон за исплата на долгови кога се работи за овие конкретни возила, голем број се напуштени и тоа со клучеви во брава. Така едно „ферари“ е најдено со клучеви на паркинг во аеродромот во Дубаи.

Во поеднини автомобили уште може да се најдат ситници, приврзоци и други предмети кои им припаѓале на некогашните сопственици.

Повеќето автомобили ќе се најдат на аукција.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) КУЌИ ОД 40 КВАДРАТИ: Минлив тренд или се почесто ќе ги има во иднина?

(ВИДЕО) КУЌИ ОД 40 КВАДРАТИ: Минлив тренд или се почесто ќе ги има во иднина?

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ ГО „УЛОВИЈА“: Човек плива во поплавената Венеција

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ ГО „УЛОВИЈА“: Човек плива во поплавената Венеција

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

(ФОТО) ЛУЃЕТО ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ: По земјотресот, можно е да има цунами

(ФОТО) ЛУЃЕТО ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ: По земјотресот, можно е да има цунами

ГО ИМААТ ОНА ШТО НИЕ ГО НЕМАМЕ: Ова се градовите со најчист воздух

ГО ИМААТ ОНА ШТО НИЕ ГО НЕМАМЕ: Ова се градовите со најчист воздух

(ВИДЕО) Eве како поминаа оние кои купија куќи за едно евро во Италија

(ВИДЕО) Eве како поминаа оние кои купија куќи за едно евро во Италија

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ИРАК: На насилните демонстрации има жртви

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ИРАК: На насилните демонстрации има жртви

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА НА КОЛЕНА: Стравични снимки од воздух по поплавите во градот

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА НА КОЛЕНА: Стравични снимки од воздух по поплавите во градот

Честичките од загаден воздух го оштетуваат мозокот?

Честичките од загаден воздух го оштетуваат мозокот?