21 Април, 2018
0.0839

(ВИДЕО) ЗАДАР ДЕН ПО ПОПЛАВИТЕ: Оштетена болницата, вода насекаде

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2017

Во Задар, Хрватска  70 екипи од пожарникари и војска ја вадат водата од објектите. 

Болницата е оштетена, а вода има насекаде низ градот. 

Поради обилните дождови на граѓаните им е укажано ако не мораат, да не излегуваат од дома. 

Дел од нив не смеат да ја пијат ниту водата од чешмите. 

Водата се вадеше цела ноќ од поплавените објекти. 

Сега вода се испумпува од 20 локации во Задар. 

Училиштата денеска ќе работат нормално. 


Можеби ќе ве интересира

Никос Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение на името

Никос Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение на името

ПОСЛЕПОЛНОЌНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Грција се тресе

ПОСЛЕПОЛНОЌНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Грција се тресе

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито