22 Март, 2018
0.0758

(ВИДЕО) ЗЕМЈАТА ГОЛТА СЕ ПРЕД СЕБЕ: Две куќи и брод пропаднаа во дупката

Објавено во: Свет 17 Јули, 2017

Огромна дупка се појави во град на Флорида при што „проголта“ две куќи и еден брод, по што жителите мораа да се евакуираат. 

На почеток дупката била како мал базен, а потоа почнала да се шири. 

Во дупката пропаднала една куќа и бродот кој бил во дворот, а брзо паднала и втората куќа. 

Дупката е широка 75 и длабока 15 метри.

Никој не е повреден, а локалните власти со бетон ќе ја санираат дупката. 


Можеби ќе ве интересира

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Памела Андерсон мета на ФБИ

Памела Андерсон мета на ФБИ

Миранда од „Сексот и градот“ влегува на политичката сцена на САД

Миранда од „Сексот и градот“ влегува на политичката сцена на САД

Полиграфското тестирање ја откри вистината за порно актерката и аферата со Трамп

Полиграфското тестирање ја откри вистината за порно актерката и аферата со Трамп

Во Лондон поставени градски клупи кои апсорбираат смог

Во Лондон поставени градски клупи кои апсорбираат смог

Зошто Фејсбук загуби 37 милијарди долари?

Зошто Фејсбук загуби 37 милијарди долари?

Oва е поголема опасност од напливот на џихадистите

Oва е поголема опасност од напливот на џихадистите

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот