31 Март, 2020
0.0589

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

Објавено во: Свет 21 Февруари, 2020

Сиромашна жена од градот Санкт Петербург му се спротивстави на рускиот претседател Владимир Путин и го праша дали може да се живее со 157 евра. 

Вели дека е инвалид и  го праша Путин како е можно да се живее со толку малку пари во Русија. Поточно, минималниот износ за егзистенција во Санкт Петербург е 164 евра. Жената го прашуваше Путин и за цената на киријата, продуктите и другите неопходни животни потреби, алудирајќи на тоа дека претседателот не знае како живеат сиромашните луѓе во неговата земја.

„Мислам дека е многу тешко“, одговори Путин. 

Месечната плата на Путин е околу 770.000 рубли, што изнесува 11.215 евра.


Можеби ќе ве интересира

Дали е можно долго време вирусот да кружел меѓу луѓето пред да мутира?

Дали е можно долго време вирусот да кружел меѓу луѓето пред да мутира?

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

ИНОВАЦИЈА ОД ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС: Болните ќе дишат со маски без респиратор

ИНОВАЦИЈА ОД ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС: Болните ќе дишат со маски без респиратор

(ВИДЕО) Трамп шокира и во време на коронавирусот

(ВИДЕО) Трамп шокира и во време на коронавирусот

Еден од главните слуги на кралицата Елизабета позитивен на корона-тестирањето

Еден од главните слуги на кралицата Елизабета позитивен на корона-тестирањето

Во Јужна Кореја повеќе од половина веќе излекувани од корона вирусот

Во Јужна Кореја повеќе од половина веќе излекувани од корона вирусот

Драматични фотографии од молитвата на Папата Франциск

Драматични фотографии од молитвата на Папата Франциск

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано