24 Мај, 2019
0.0414

(ВИДЕО) ЖЕНА ЗАГИНА НА ПРОТЕСТ: Демонстрантите извикуваа „Макрон е диктатор“

Објавено во: Свет 17 Ноември, 2018

Жена на возраст околу 50 години загина денеска на протестот во Париз организиран поради зголемување на цените на горивата.

„Жената загинала од удар од автомобил кога една мајка со дете се испаничила кога учесниците на протестот го опколиле нејзиното возило и почнале да удираат по него“, соопшти француската полиција.

На протестот се повредени повеќе од 47 луѓе, од кои тројца се во критична состојба, а приведени се 24 лица.

Низ цела Франција денеска се одржуваат протести поради зголемување на цените на горивата. Учесниците на протестите носат жолти елеци и извикуваат: „Макрон е диктатор“.


Можеби ќе ве интересира

Тереза Меј ја соопшти оставката

Тереза Меј ја соопшти оставката

Дрон со експлозив од Јемен испратен во Саудиска Арабија

Дрон со експлозив од Јемен испратен во Саудиска Арабија

Рохани не попушта дури и ако го бомбардираат Иран

Рохани не попушта дури и ако го бомбардираат Иран

Израел се евакуира, им претстои голема закана

Израел се евакуира, им претстои голема закана

Јункер: Овие популисти и глупави националисти ги сакаат само своите држави

Јункер: Овие популисти и глупави националисти ги сакаат само своите држави

Торнадо однесе три животи и „зароби“ луѓе во домовите

Торнадо однесе три животи и „зароби“ луѓе во домовите

Koj бара милиони отштета од Боинг?

Koj бара милиони отштета од Боинг?

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Има мртви и повредени

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Има мртви и повредени

Она што за Путин е многу вредно е во Загреб, и ќе дојде да го побара

Она што за Путин е многу вредно е во Загреб, и ќе дојде да го побара