22 Април, 2019
0.0317

(ВИДЕО) ЖЕШКА ДЕБАТА: Артан Груби во сред емисија покажува двоглав орел

Објавено во: Македонија 17 Јануари, 2019

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во емисијата на ТВ24, покрај ставовите изразени во врска со гласањето за Законот за јазиците и уставните измени на името,при дебатата покажа орел .

Тој го направи тоа откако претходно новинарот го праша што сакаат да покажат лидерот на ДУИ и вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи со фотографијата објавена на социјалните мрежи и за каква евроинтеграција зборуваат од таа партија притоа објавувајќи фотографии на кои пропагираат национални симболи. 


Фотографијата предизвика жестоки реакции на социјалните мрежи и јавноста.Можеби ќе ве интересира

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа