20 Април, 2019
0.0202

(ВИДЕО) ЖИВЕЕ ВО ДВОРЕЦ СО ПОГЛЕД НА ОКЕАН: Цели 22 години не плаќа кирија, ниту данок

Објавено во: Свет 09 Февруари, 2019

Марсико Мизаел Матолиас, веќе 22 години живее во дворец од песок кој сам го направил во Бразил, а има и поглед кон океан. 

Овој човек не плаќа кирија, ниту даноци. За да купи храна продава книги. 

Како овој човек живее и од каде добил инспирација, погледајте овде

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Порошенко и Зеленски дебатираа на стадион во Киев

(ФОТО) Порошенко и Зеленски дебатираа на стадион во Киев

Во Западна Европа далеку повеќе расположени да прифатат муслиман во семејството

Во Западна Европа далеку повеќе расположени да прифатат муслиман во семејството

Алибаба „премоќна“ за Амазон во Кина

Алибаба „премоќна“ за Амазон во Кина

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ САД: Доктори и фармацевти на мета поради илегални опасни рецепти

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ САД: Доктори и фармацевти на мета поради илегални опасни рецепти

(ФОТО) Млада новинарка убиена во терористички напад

(ФОТО) Млада новинарка убиена во терористички напад

Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?

Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?

(ВИДЕО) КРОВОТ НА НОТР ДАМ Е НЕВОЗМОЖНО ДА СЕ ОБНОВИ: Архитект ги открива проблемите на градежниците на катедралата

(ВИДЕО) КРОВОТ НА НОТР ДАМ Е НЕВОЗМОЖНО ДА СЕ ОБНОВИ: Архитект ги открива проблемите на градежниците на катедралата

Откриен древен лав поголем од поларната мечка

Откриен древен лав поголем од поларната мечка

„Готов сум“, рекол Трамп кога дознал кој го гони

„Готов сум“, рекол Трамп кога дознал кој го гони