25 Јануари, 2020
0.0159

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕТЕРОТ НОСЕШЕ ПОКРИВИ: Една жртва и повеќе повредени во Франција

Објавено во: Свет 14 Декември, 2019

Во невремето кое ја погоди Франција, има еден загинат и неколку повредени. 

Загинал  70-годишен возач на автомобил кој налетал на урнато стебло на патот.

Пет луѓе се повредени на југозападот од земјата, поради силните ветрови што на атлантското крајбрежје се движеа со брзина од 140 километри на час. 

Околу 400.000 домови се без електрична енергија. 

Силните ветрови го однеле покривот на едно училиште. 

Портокалова алертна фаза е прогласена во 23 департмани од југозападот и северот на земјата, како и на Алпите и на Корзика, главно заради силните ветрови и поплавите. Moжно е да има лавина на Алпите. 

На кратко во прекин беше железничкиот и поморскиот сообраќај, а имаше и одложување на авионски летови.

фото АП


Можеби ќе ве интересира

ЗАРОБЕНИ СЕ ВО УРНАТИНИТЕ - спасувачите трагаат по 30 лица

ЗАРОБЕНИ СЕ ВО УРНАТИНИТЕ - спасувачите трагаат по 30 лица

Научник уште пред три месеци предвиде дека ќе се појави нов вирис - неговото сценарио е опасно

Научник уште пред три месеци предвиде дека ќе се појави нов вирис - неговото сценарио е опасно

ЕВЕ ШТО ЈА СНАЈДЕ ТУРЦИЈА: Стравични видеа и фотографии од земјотресот

ЕВЕ ШТО ЈА СНАЈДЕ ТУРЦИЈА: Стравични видеа и фотографии од земјотресот

ШОКИРАЧКО ВИДЕО - жена во Сибир паѓа од 9 кат, си станува и си оди

ШОКИРАЧКО ВИДЕО - жена во Сибир паѓа од 9 кат, си станува и си оди

(ВИДЕО+ФОТО) ДРАМА И ОЧАЈ ВО ТУРЦИЈА - најмалку 18 луѓе загинаа во разорниот земјотрес

(ВИДЕО+ФОТО) ДРАМА И ОЧАЈ ВО ТУРЦИЈА - најмалку 18 луѓе загинаа во разорниот земјотрес

Напаѓачот од Германија го убил своето семејство

Напаѓачот од Германија го убил своето семејство

(ФОТО) КРВАВ ДЕН ВО ГЕРМАНСКИ ГРАД: Маж застрела шест луѓе

(ФОТО) КРВАВ ДЕН ВО ГЕРМАНСКИ ГРАД: Маж застрела шест луѓе

(ВИДЕО) ЗАГИНАА 11 ЛУЃЕ: Шпански град е прекриен со морска пена

(ВИДЕО) ЗАГИНАА 11 ЛУЃЕ: Шпански град е прекриен со морска пена

Термални монитори низ градот за заштита од коронавирусот - кинескиот град Вухан во изолација

Термални монитори низ градот за заштита од коронавирусот - кинескиот град Вухан во изолација