14 Декември, 2019
0.0158

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

Објавено во: Балкан 13 Ноември, 2019

Циклонот Викторија вчера ја зафати Грција и направи сериозни штети на некои од омилените летувалишта на туристите.

Затворени училишта, поплавени улици, паднати дрвја, лизгање на земјиштето, во повеќе делови на Грција предизвика невремето.

Викторија денеска ја погоди Атина, а досега нанела голема штета во Западна Грција и Јонските острови.

Поради обилните дождови дошло до одрони на земјиштето во областа Хање на Крит, а некои од патиштата се целосно уништени.

Противпожарните служби на Крф добиле 10-на повици поради дрвјата кои паднале на патиштата и поплавените домови и продавници.


Можеби ќе ве интересира

ХРВАТИТЕ ВЕ ЧЕКААТ НА ЛЕТО: Ќе им требаат 35.000 сезонци

ХРВАТИТЕ ВЕ ЧЕКААТ НА ЛЕТО: Ќе им требаат 35.000 сезонци

Град во соседството бесплатно дели станови и куќи

Град во соседството бесплатно дели станови и куќи

(ФОТО) ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ од времето на Исус Христос најдено близу познат грчки остров

(ФОТО) ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ од времето на Исус Христос најдено близу познат грчки остров

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит