24 Февруари, 2020
0.0173

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАФАТЕНИ ПОВЕЌЕ ДРЖАВИ: Бурата Кјара однесе дел од хотел, има жртва и повредени

Објавено во: Свет 10 Февруари, 2020

Бура беснее по Европа, при што има една жртва, и многу повредени. Во Германија е наречена Сабине, а инаку на континентот е позната како Кјара. 

Во Шведска загина еден маж, а по друг се трага откако им се превртел чамецот вчера додека рибареле во езерото Свенљунг. 

Во Германија стотици летови се откажани поради бурата. Десетици илјади домаќинства останаа без струја. Во Британија дува ветер со брзина од 130 километри на час. 

Високо ниво на морето е регистрирано на бреговите на Данска, Норвешка, Шведска и Финска. Невремето создаде проблеми и во Франција, Полска, Белгија и Швајцарија. 


Се очекува овој викенд, Британија да ја зафати силно невреме какво немало од 2013 година.   Во Британиј еден човек врз чиј автомобил се срушило дрво бил повеќе од еден час заробен во возилото. Три лица во шкотски Перт се полесно повредени откако врз нив се срушил покрив од паб. Во Хевик во Шкотска каде надојдената вода сруши половина од еден хотел. 


Можеби ќе ве интересира

Кој го донесе коронавирусот во Италија - таа изби трета по број на заразени

Кој го донесе коронавирусот во Италија - таа изби трета по број на заразени

(ВИДЕО) ТВРДЕШЕ И ДОКЖУВАШЕ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е РАМНА - „лудиот Мајк“ загина во ракета што сам ја направил

(ВИДЕО) ТВРДЕШЕ И ДОКЖУВАШЕ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е РАМНА - „лудиот Мајк“ загина во ракета што сам ја направил

НИТУ ВЛЕГУВАЊЕ, НИТУ ИЗЛЕГУВАЊЕ - Италијанците изолираа 11 села поради коронавирусот

НИТУ ВЛЕГУВАЊЕ, НИТУ ИЗЛЕГУВАЊЕ - Италијанците изолираа 11 села поради коронавирусот

САНДЕРС СО ТРИ ОД ТРИ - ја доби и Невада

САНДЕРС СО ТРИ ОД ТРИ - ја доби и Невада

НАРГИЛЕ-БАР ПОВТОРНО МЕТА НА ПУКАЊЕ - напад во Штутгарт, нема повредени

НАРГИЛЕ-БАР ПОВТОРНО МЕТА НА ПУКАЊЕ - напад во Штутгарт, нема повредени

ЛЕКАРИ ОД ЦЕЛА КИНА ЌЕ СЕ СМЕСТАТ ВО НИВ - кинеските власти ќе донесат седум крузери

ЛЕКАРИ ОД ЦЕЛА КИНА ЌЕ СЕ СМЕСТАТ ВО НИВ - кинеските власти ќе донесат седум крузери

Втора жртва на коронавирусот во Италија

Втора жртва на коронавирусот во Италија

ПО НАПАДОТ ВО КОЈ ЗАГИНАА 9 ЛУЃЕ - Германија стравува од екстремната десница

ПО НАПАДОТ ВО КОЈ ЗАГИНАА 9 ЛУЃЕ - Германија стравува од екстремната десница

ЗАГУБИ ОД КОРОНАВИРУС: Авиокомпаниите најголеми губитници

ЗАГУБИ ОД КОРОНАВИРУС: Авиокомпаниите најголеми губитници