26 Мај, 2020
0.0295

(ВИДЕО) Хамилтон победник а Лекер изигран од сопствениот тим

Објавено во: Свет 14 Април, 2019

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои својата 75 победа во шампионатот на Формула 1.

Трката во Шангај, Кина беше јубилејна 1000 трка на Формула 1, заокружена за клубот на Мерцедес со уште едно освоено место, односно Валтери Ботас заврши втор.

Додека,возачот Себастијан Фетел од тимот на Ферари заврши трет.

Јубилејната 1000 трка на шампионатот на Формула 1, беше прилично „досадна“, освен во моментот кога тимот на Ферари побара од својот возач Шарл Леклер да го пушти својот колега Себастијан Фетел да го помине. 

По завршувањето на трката Лекер беше гневен на одлуката на неговиот тим и рече дека ќе побара објаснување од нив. Според него тој тргнал добро на самиот старт од трката, но со барањето на тимот на Ферари за пропуштање на Фетел останал изненаден и за жал завршил на петото место.
Можеби ќе ве интересира

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште

СВЕТОТ БРОИ НОВОЗAРАЗЕНИ: 5,5 милиони заразени со корона вирусот, Бразил е ново жариште

Австрискиот претседател се извини откако беше фатен од полиција во ресторан на нашинец

Австрискиот претседател се извини откако беше фатен од полиција во ресторан на нашинец

ОЖАЛОСТЕНАТА ВДОВИЦА ЌЕ ДОБИЕ 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ - Коби знаел во што да вложува пари

ОЖАЛОСТЕНАТА ВДОВИЦА ЌЕ ДОБИЕ 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ - Коби знаел во што да вложува пари

КОРОНА ВО РУДНИК ЗА ЗЛАТО: Се заразија 164 рудари

КОРОНА ВО РУДНИК ЗА ЗЛАТО: Се заразија 164 рудари

СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Се стресоа Иран и Мексико

СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Се стресоа Иран и Мексико

ЕВРОПА СЕ ПРАШУВА: Зошто смртноста е мала во Бугарија и Албанија?

ЕВРОПА СЕ ПРАШУВА: Зошто смртноста е мала во Бугарија и Албанија?

ЕЛИТНО МЕСТО КАДЕ ЛЕТУВААТ БОГАТИТЕ: Ќе ги тестираат сите 200.000 жители

ЕЛИТНО МЕСТО КАДЕ ЛЕТУВААТ БОГАТИТЕ: Ќе ги тестираат сите 200.000 жители

КУБАНЦИТЕ ЈА НАМАЛИЈА СМРТНОСТА: Два нивни лека се борат против вирусот

КУБАНЦИТЕ ЈА НАМАЛИЈА СМРТНОСТА: Два нивни лека се борат против вирусот

НАЈДЕНА Е ЦРНАТА КУТИЈА: Само двајца ја преживеале авионската несреќа во Пакистан

НАЈДЕНА Е ЦРНАТА КУТИЈА: Само двајца ја преживеале авионската несреќа во Пакистан