25 Април, 2019
0.0210

(ВИДЕО) Хамилтон победник а Лекер изигран од сопствениот тим

Објавено во: Свет 14 Април, 2019

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои својата 75 победа во шампионатот на Формула 1.

Трката во Шангај, Кина беше јубилејна 1000 трка на Формула 1, заокружена за клубот на Мерцедес со уште едно освоено место, односно Валтери Ботас заврши втор.

Додека,возачот Себастијан Фетел од тимот на Ферари заврши трет.

Јубилејната 1000 трка на шампионатот на Формула 1, беше прилично „досадна“, освен во моментот кога тимот на Ферари побара од својот возач Шарл Леклер да го пушти својот колега Себастијан Фетел да го помине. 

По завршувањето на трката Лекер беше гневен на одлуката на неговиот тим и рече дека ќе побара објаснување од нив. Според него тој тргнал добро на самиот старт од трката, но со барањето на тимот на Ферари за пропуштање на Фетел останал изненаден и за жал завршил на петото место.
Можеби ќе ве интересира

Оставки во Шри Ланка по велигденските напади

Оставки во Шри Ланка по велигденските напади

(ВИДЕО) Телохранителите на Ким повторно шокираат: Нема да верувате што направија пред тој да излезе од возот

(ВИДЕО) Телохранителите на Ким повторно шокираат: Нема да верувате што направија пред тој да излезе од возот

(ВИДЕО) Историска посета: Ким Џонг Ун пречекан со леб и сол во Русија

(ВИДЕО) Историска посета: Ким Џонг Ун пречекан со леб и сол во Русија

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ова се напаѓачите: ИСИС oбјави фотографии и видео од луѓе за кои тврди дека ги извеле нападите во Шри Ланка

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ова се напаѓачите: ИСИС oбјави фотографии и видео од луѓе за кои тврди дека ги извеле нападите во Шри Ланка

Познат првиот кандидат кој ќе се обиде догодина да му ја земе Белата куќа на Трамп

Познат првиот кандидат кој ќе се обиде догодина да му ја земе Белата куќа на Трамп

Блиндиран воз ита кон Владивосток: Путин и Ким на значајна средба

Блиндиран воз ита кон Владивосток: Путин и Ким на значајна средба

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зеланд

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зеланд

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки