09 Декември, 2019
0.0170

Викенд врменска прогноза: еве какво време не очекува денеска

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2019

По дожделивото, променливо и облачно време од минатата недела, полека почнува да наликува на лето.

Според она што го најавуваат метеоролозите првиот работен ден од викендот ни носи стабилно време.

Oчекувајте сончево и топло време со максимални дневни температури до 28 степени.

Ширум земјава ќе преовладува претежно сончево време а на запад се очекува и умерен ветер од западен правец.

Во главниот град временската температура носи дневни максимални 26 степени.

Можеби ќе ве интересира

Пукано во полициски службеник во Скопје

Пукано во полициски службеник во Скопје

Зошто Пендаровски не е убеден дека избори ќе има на 12 април

Зошто Пендаровски не е убеден дека избори ќе има на 12 април

Здравство призна дека е уништен сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во време на претходната власт

Здравство призна дека е уништен сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во време на претходната власт

Захариева: Преговорите за членство во ЕУ на Македонија не треба да се одложуваат

Захариева: Преговорите за членство во ЕУ на Македонија не треба да се одложуваат

Колку изнесува најмалата, а колку највредната награда од наградната игра со скенирање фискали сметки

Колку изнесува најмалата, а колку највредната награда од наградната игра со скенирање фискали сметки

Да го славиме БОЖИЌ според идејата на Шилегов или сепак не?

Да го славиме БОЖИЌ според идејата на Шилегов или сепак не?

Османи не прифаќа чепкање на Законот на јазици

Османи не прифаќа чепкање на Законот на јазици

Ако патувате утрово состојбата на патиштата е ваква

Ако патувате утрово состојбата на патиштата е ваква

Се празнува Свети Климент Охридски-наш најголем светител, просветител и учител

Се празнува Свети Климент Охридски-наш најголем светител, просветител и учител