28 Септември, 2022
0.0210

ВИЛИЈАМ И ХАРИ ЌЕ СЕ РАЗДЕЛАТ ЗАСЕКОГАШ ПО ЕДЕН ГОЛЕМ НАСТАН: Извор од дворецот ги открива сите детали за „стакленото“ примирје

Објавено во: Свет 23 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Привременото примирје меѓу принцот Вилијам и принцот Хари ќе продолжи се додека Хари не ги објави своите мемоари, пренесува Мирор.

Според кралски извори, врската на принцот Вилијам и принцот Хари „виси на конец“, и покрај нивното единство за време на погребот на Елизабета Втора. Упатените тврдат и дека примирјето меѓу браќата ќе продолжи се додека Хари не ги објави своите мемоари.

- Примирјето меѓу Вилијам и Хари е само привремено. Се уште постои сериозна недоверба во воздухот, а се уште нема причина за промена. Постои чувство дека нема смисла да продолжиме да ја обновуваме врската додека сите карти не се на маса - изјавил инсајдерот за Mirror.

Изворот додава дека постарите членови на кралското семејство, вклучително и кралот и принцот Вилијам, се „сè повеќе вознемирени“ од содржината на мемоарите на принцот Хари.

Во својата книга, војводата од Сасекс се очекува да ги сподели своите спомени од детството, неговата мајка и разводот на неговите родители, како и односот со неговиот татко, брат и маќеа. Претходно беше објавено дека принцот Хари нема намера да го одложи објавувањето на неговата книга, и покрај смртта на кралицата.

ФОТО: EPA/JESSICA TAYLOR

Можеби ќе ве интересира

ДАЛИ ВАКВА СУДБИНА ГО ЧЕКА ПУТИН? - што рускиот претседател може да научи преку примерите на брутални смени на власта од времето на СССР

ДАЛИ ВАКВА СУДБИНА ГО ЧЕКА ПУТИН? - што рускиот претседател може да научи преку примерите на брутални смени на власта од времето на СССР

ЈАВНИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ДА РАБОТАТ САМО 35 ЧАСА НЕДЕЛНО - еве која европска држава размислува за оваа мерка, заедно со зголемување на платите

ЈАВНИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ДА РАБОТАТ САМО 35 ЧАСА НЕДЕЛНО - еве која европска држава размислува за оваа мерка, заедно со зголемување на платите

ПАЛАТАТА УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОНИЖИ ХАРИ И МЕГАН - низок удар го продолжува судирот - ДАЛИ Е МОЖНО ДЕКА ОВА ИМ ГО НАПРАВИЈА

ПАЛАТАТА УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОНИЖИ ХАРИ И МЕГАН - низок удар го продолжува судирот - ДАЛИ Е МОЖНО ДЕКА ОВА ИМ ГО НАПРАВИЈА

СИТЕ ТЕОРИИ ЗА ХАВАРИЈАТА НА СЕВЕРЕН ТЕК - има три сценарија и сите три водат до Путин

СИТЕ ТЕОРИИ ЗА ХАВАРИЈАТА НА СЕВЕРЕН ТЕК - има три сценарија и сите три водат до Путин

АНАЛИТИЧАР: Не е едноставно да се разнесе гасовод, но способна војска тоа може да го изведе

АНАЛИТИЧАР: Не е едноставно да се разнесе гасовод, но способна војска тоа може да го изведе

ОКОЛУ 2.000 РУСКИ РЕЗЕРВИСТИ ДОБИЈА ОРУЖЈЕ НА КРИМ - ќе се обучуваат на огнени воени вештини и одат на фронт

ОКОЛУ 2.000 РУСКИ РЕЗЕРВИСТИ ДОБИЈА ОРУЖЈЕ НА КРИМ - ќе се обучуваат на огнени воени вештини и одат на фронт

СЕ ОТВАРА ЛИ НОВ ФРОНТ ВО ВОЈНАТА? По експлозиите на гасоводот расте стравот дека Москва би можела да има нови цели и тоа надвор од Украина

СЕ ОТВАРА ЛИ НОВ ФРОНТ ВО ВОЈНАТА? По експлозиите на гасоводот расте стравот дека Москва би можела да има нови цели и тоа надвор од Украина

ЕКС КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ ЗА ПУТИН, КАЖА -„ЧОВЕК ТРЕБА СЕРИОЗНО ДА ГИ СФАТИ НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ“: Тоа е мудрост, a не знак на слабост

ЕКС КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ ЗА ПУТИН, КАЖА -„ЧОВЕК ТРЕБА СЕРИОЗНО ДА ГИ СФАТИ НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ“: Тоа е мудрост, a не знак на слабост

„Тоа е голем проблем за нас“: Се огласи Кремљ по нападите дека Русија ги саботирала гасоводите

„Тоа е голем проблем за нас“: Се огласи Кремљ по нападите дека Русија ги саботирала гасоводите