25 Март, 2018
0.0478

Виолета Златкова ја открива приказната за хроно начинот на живот

Објавено во: Стил 13 Ноември, 2017

Таа е иницијатор на една цела група пеперуги. Пеперуги кои се среќни со себе и задоволни од новиот одраз во огледалото. Виолета Златкова својата битка ја претвори во убава инспиративна приказна која ја сподели со многу луѓе. Таа стана нивниот херој. Во групата за хроно исхрана им помогна во насочувањето, мотивирањето и практикувањето на искуствата. Оваа група стана убаво движење со навистина импозантна бројка на следбеници. Тука со задоволство се охрабруваат новите, се мотивираат оние кои за миг паѓаат во искушение, се едуцираат сите. Рецепти, разговори, искрени совети и аплауз за постигнатиот успех за секого, се дел од убавата атмосфера која се шири како убав вирус. Таа знае како. Својата приказна несебично ја дели со сите. Денес ја сподели и со нас. Виолета Златкова од душа и со многу емоции ја разоткрива својата приказна за тоа како таа стана дел од хроно начинот на живот и кои се придобивките со кои се стекна. Среќна, задоволна и здрава ја раскажува својата интимна средба со овој начин на живот.

Повеќе прочитајте на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

ДРЖАВА НА РАБОТОХОЛИЧАРИ: Работат по 2.739 часа годишно

ДРЖАВА НА РАБОТОХОЛИЧАРИ: Работат по 2.739 часа годишно

ЕЛЕНА СТЕФАНОВСКА, ВОДИТЕЛ НА НАСТАНОТ „ДАМА-ДА“: На секоја жена треба да и е убаво во својата кожа

ЕЛЕНА СТЕФАНОВСКА, ВОДИТЕЛ НА НАСТАНОТ „ДАМА-ДА“: На секоја жена треба да и е убаво во својата кожа

ВИКЕНД ИНТЕРМЕЦО: Како настанале македонските хитови?

ВИКЕНД ИНТЕРМЕЦО: Како настанале македонските хитови?

(ВИДЕО) АВАНТУРИСТИ: На скии го поминале замрзнатото Бајкалско Езеро

(ВИДЕО) АВАНТУРИСТИ: На скии го поминале замрзнатото Бајкалско Езеро

Перо Антиќ се почести со луксузен спортски автомобил

Перо Антиќ се почести со луксузен спортски автомобил

Сара Мејс ужива во бременоста: Диме секогаш ме разгалува

Сара Мејс ужива во бременоста: Диме секогаш ме разгалува

ИНТЕРВЈУ СО БРАЧНАТА ДВОЈКА ОД „ПАМПЕРС ОФ Д ФОЛ“: Кристијан сака да биде тапанар, а Јована му е најголем обожавател

ИНТЕРВЈУ СО БРАЧНАТА ДВОЈКА ОД „ПАМПЕРС ОФ Д ФОЛ“: Кристијан сака да биде тапанар, а Јована му е најголем обожавател

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Разбуди ме кога ќе биде лето

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Разбуди ме кога ќе биде лето

(ФОТО+ВИДЕО) ОВА ГИ МАМИ ТУРИСТИТЕ: Пролетта во оваа земја донесе „мoре од цвеќиња“

(ФОТО+ВИДЕО) ОВА ГИ МАМИ ТУРИСТИТЕ: Пролетта во оваа земја донесе „мoре од цвеќиња“