15 Октомври, 2018
0.2970
    ALK 7932.53    -0.84%     AUMK 1700    -5.82%     CEVI 1000    0%     FERS 60000    0%     GRNT 791    -1.12%     KJUBI 1460    -2.99%     KMB 4997.73    -0.37%     MPT 45296.92    -2.59%     OHB 6283.55    -1.05%     OKTA 4506.4    2.42%     RMDEN13 97.2    0.21%     RMDEN16 96    -0.31%     RZLV 60    1.69%     SBT 2250    -2.64%     SIL 70    0%     STB 1093.06    -0.63%     STBP 1080    -10%     TEL 280    0%     TKVS 4950    -7.48%     TTK 1120.81    -2.63%     USJE 23000    -0.37%

Виталиа: Продуктите се произведени согласно високите европски стандарди и европските регулативи за квалитет

Објавено во: Мои пари 09 Август, 2018

Продуктите на Виталиа се произведени согласно високите европски стандарди и европските регулативи за квалитет и како такви се извезуваат во 55 земји ширум светот, велат од компанијата.

„Соините презли и шницли потекнуваат од најреномираната компанија за производство на соја во регионот –„Соја Протеин“  која е најголема фабрика за обработка на соја во Србија со капацитет од 250 000 тони годишно. Таа е една од најважните процесори на Нон ГМО соја во Европа. Во исто време таа е една од ретките компании кои обработуваат исклучиво генетски немодифицирана соја  со строго контролирано потекло и квалитет. Производите се увезуваат во Македонија веке 20 години“ - додаваат од компанијата.

Во тек е супер анализата која ќе утврди дали има отстапување од македонската регулатива које е во процес на хармонизација со онаа на ЕУ.

Можеби ќе ве интересира

Прекини и санирани дефекти

Прекини и санирани дефекти

ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА НА ПЕКАБЕСКО: „ПЕКАБЕТА ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО“

ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА НА ПЕКАБЕСКО: „ПЕКАБЕТА ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО“

Повеќе од 30 говорници од 9 држави ќе учествуваат на првата Конференција за е-трговија во Македонија

Повеќе од 30 говорници од 9 држави ќе учествуваат на првата Конференција за е-трговија во Македонија

Преку азбуката влезете во светот на Биби

Преку азбуката влезете во светот на Биби

Понеделникот е резервиран за сите што ја чекаат новата „Фчерашни новости“ на „Јутјуб“

Понеделникот е резервиран за сите што ја чекаат новата „Фчерашни новости“ на „Јутјуб“

Уличен дефект остави без вода корисници од ул.Његошева

Уличен дефект остави без вода корисници од ул.Његошева

ВО СКОПЈЕ ДОАЃААТ НАЈДОБРИТЕ МАРКЕТИНГ ГОВОРНИЦИ

ВО СКОПЈЕ ДОАЃААТ НАЈДОБРИТЕ МАРКЕТИНГ ГОВОРНИЦИ

МЕЃУНАРОДЕН КОЊИЧКИ ТУРНИР “СКОПЈЕ 2018“ МЕМОРИЈАЛЕН КУП “Д-Р ЈОСИФ НАУМОВСКИ“

МЕЃУНАРОДЕН КОЊИЧКИ ТУРНИР “СКОПЈЕ 2018“ МЕМОРИЈАЛЕН КУП “Д-Р ЈОСИФ НАУМОВСКИ“

Европските аквизиции во доменот на челик на Либерти ќе го удвојат глобалниот производен капацитет на Групацијата

Европските аквизиции во доменот на челик на Либерти ќе го удвојат глобалниот производен капацитет на Групацијата