17 Август, 2018
0.3096
    ADIN 558    0%     ALK 8000    -0.61%     GRNT 804.85    -1.93%     INBR 5000    0%     KMB 5193.27    -0.13%     MKSD 204    -2.86%     MPT 45000    0%     MTUR 4650.27    -1.06%     POPK 20    0%     PPIV 45008    -3%     RMDEN17 96.1    0%     RZIT 28    0%     RZTK 511    10.37%     RZUG 10    0%     STB 1030.34    2.59%     STBP 1030.75    0.07%     STIL 133    0.76%     TKVS 5007    0.57%     TNB 14195    0.71%     TTK 1147    -0.52%     UNI 2399    -0.04%     ZILU 247.97    8.28%

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Објавено во: Мои пари 19 Февруари, 2018

Во соработка со eventbaxx од Германија, Виз Ер Скопски маратон оваа година воведува иновативен новитет, дигитален стартен пакет. Спонзорите, тркачите и животната средина, сите ќе имаат придобивки од новиот концепт, кој се спроведува низ целиот свет.


Концептот, заснован на eventbaxx и Виз Ер Скопски маратон, ќе се фокусира на одржливост и дигитализација. Главната цел ќе биде потполното задоволување на потребите на учесниците. Eventbaxx ги заменува флаерите и други хартиени материјали. Така, Виз Ер Скопски маратон и спонзорите ќе можат директно да им се обратат на сите учесници. Секој тркач на својата емаил адреса добива дигитален пакет кој вклучува корисни информации за трката и понуди од спонзорите. Промоциите презентирани во дигиталниот пакет се со висока додадена вредност за сите тркачи. Проектот за одржливост и намалување на користењето на хартија совршено се вклопува во концептот на Виз Ер Скопски маратон за намалување на емисиите на стакленички гасови и за зачувување на животната средина.


“Се радуваме на потенцијалната долгорочна соработка со eventbaxx, бидејќи Виз Ер Скопски маратон не претставува само движење за активно и здраво живеење во Македонија, туку се грижиме и за животната околина. Сакаме да го намалиме непотребниот отпадок од хартија и отпадните материјали на спортски настани и истото да го замениме со транспарентна, корисна алтернатива. Покрај тоа што нашите спонзори ќе имаат поголем увид во директниот маркетинг преку разни алатки, фокусирани сме на одржливоста и даваме дополнителна вредност на сите наши учесници во сите трки кои ги организираме, Виз Ер Скопски маратон, Авицена Женска трка и Скопје трча 10К", велат од Сојузот на спортови на Скопје, организатори на трките.

Иновативноста на eventbaxx им овозможува на организаторите на разни спортски и други настани да ги подобрат можностите за дигитална комуникација и спонзорство со неверојатни можности. Прилагоденото решение секогаш обезбедува неверојатни перформанси преку обезбедување анализа и евалуација на повратните инвестиции во реално време. Eventbaxx се користи од страна на водечките маратони во светот, а еден од нив е и Берлинскиот маратон кој минатата година ја воведе оваа услуга.

www.eventbaxx.com

Пријавувањето за Виз Ер Скопскиот маратон е во тек и на 28 февруари истекува третиот бран на пријавување. За повеќе информации може да се посети страната:

www.skopskimaraton.com.mk

Можеби ќе ве интересира

Саниран дефектот во Студеничани

Саниран дефектот во Студеничани

Саниран дефектот на Њудељхилска

Саниран дефектот на Њудељхилска

Сити Банка ја награди Комерцијална банка како најдобра во меѓународните плаќања во 2017 година

Сити Банка ја награди Комерцијална банка како најдобра во меѓународните плаќања во 2017 година

„Скопско“ ги враќа маалските дружби во Карпош!

„Скопско“ ги враќа маалските дружби во Карпош!

Детската игра и креативност повторно го „обоија“ Капиштец

Детската игра и креативност повторно го „обоија“ Капиштец

Без вода корисници од Тафталиџе-причина водоводен приклучок

Без вода корисници од Тафталиџе-причина водоводен приклучок

Дефектот во населба Тафталиџе саниран

Дефектот во населба Тафталиџе саниран

Нормализирано водоснабдувањето кај Кисела Вода

Нормализирано водоснабдувањето кај Кисела Вода

(ФОТО) Кој ги пали палмите во клиниката Жан Митрев?

(ФОТО) Кој ги пали палмите во клиниката Жан Митрев?