22 Април, 2019
0.0261

Владата контра Иванов: Бил или не бил поканет шефот на државата на свеченоста за НАТО

Објавено во: Економија 12 Февруари, 2019

Дали шефот на државата бил поканет или не на денешната свеченост е прашање кое ја „мачи“ јавноста .

Од Владата за дел од медиумите велат  дека за претседателот Ѓорге Иванов имало резервирано место додека пак од кабинетот тврдат дека не бил поканет.

„Фактор“ се обиде да добие информации, но сепак од кабинетот не одговараат на повиците.

На свеченоста не дојде ниту поранешниот претседател Бранко Црвенковски за кој истотака имаше посебно место на свеченоста за НАТО на која беше подигнато знамето на Алијансата.

Можеби ќе ве интересира

ЕУ НЕ ЖАЛЕЛА ПАРИ: Еве каде и во што се вложени 27 милијарди евра

ЕУ НЕ ЖАЛЕЛА ПАРИ: Еве каде и во што се вложени 27 милијарди евра

ЧЕТВРТА ГОДИНА ПО РЕД „ШВАЈЦАРЕЦОТ“ Е БРОЈ ЕДЕН: Оваа компанија е најугледна во цел свет!

ЧЕТВРТА ГОДИНА ПО РЕД „ШВАЈЦАРЕЦОТ“ Е БРОЈ ЕДЕН: Оваа компанија е најугледна во цел свет!

Познато колку Македонци добиле работна дозвола лани во Германија. Повеќе од Албанија, а и Србија изгледа помала

Познато колку Македонци добиле работна дозвола лани во Германија. Повеќе од Албанија, а и Србија изгледа помала

Во Германија живеат 11 милиони странци без германски пасош, Македонците се зголемуваат

Во Германија живеат 11 милиони странци без германски пасош, Македонците се зголемуваат

Електричните автомобили всушност повеќе загадуваат дури и од дизелашите?

Електричните автомобили всушност повеќе загадуваат дури и од дизелашите?

Исклучените од парно да пополнат формулар

Исклучените од парно да пополнат формулар

Светска банка: Решеното име отвара простор за поголем раст

Светска банка: Решеното име отвара простор за поголем раст

Кој е црепот што прави профит 30 отсто од приходите?

Кој е црепот што прави профит 30 отсто од приходите?

Случај Топлификација: Има ли причина за молкот на институциите

Случај Топлификација: Има ли причина за молкот на институциите