21 Јануари, 2020
0.0254

Власта не се откажува пред избори да се донесе законот за стратешки инвеститори

Објавено во: Економија 13 Јануари, 2020

Кои се фамозните мега инвеститори? Се обидува ли владата упорно да го протурка законот за стратешки инвеститори?

Ова би можело да се заклучи ако се земе предвид фактот дека за утре предлог законот е ставен како втора точка на пленарната собраниска седница, а наведено е дека ќе се носи по скратена постапка, и тоа со европско знаменце. 

На оваа тема анализираме денеска, а деталите читајте ги тука.

Можеби ќе ве интересира

Извиси ли ГА-МА?

Извиси ли ГА-МА?

ГО СЛЕДИМЕ ТРЕНДОТ: Македонци отворале по 14 нови е-продавници месечно во 2019

ГО СЛЕДИМЕ ТРЕНДОТ: Македонци отворале по 14 нови е-продавници месечно во 2019

Возачи од денес полните дизел по нови цени

Возачи од денес полните дизел по нови цени

Дали Општина Тетово има привилегии кај Владата и кај „Државни патишта“?

Дали Општина Тетово има привилегии кај Владата и кај „Државни патишта“?

Во Македонија може да се заработи плата од 1.000 евра, но во оваа струка...

Во Македонија може да се заработи плата од 1.000 евра, но во оваа струка...

Град Скопје ја превзеде „Дрисла“, ФЦЛ Амбиенте не е повеќе сопственик

Град Скопје ја превзеде „Дрисла“, ФЦЛ Амбиенте не е повеќе сопственик

ОД ПОЛНОЌ: Ќе се точи поевтин дизел, а што е со бензините

ОД ПОЛНОЌ: Ќе се точи поевтин дизел, а што е со бензините

А1 Македонија има нов извршен директор

А1 Македонија има нов извршен директор

Пензионери ќе добиваат пониски пензии затоа што ПИОМ има „дупки“ во архива?

Пензионери ќе добиваат пониски пензии затоа што ПИОМ има „дупки“ во архива?