16 Ноември, 2018
0.2640

Власта прифати дури шест амандмани од опозицијата

Објавено во: Финансии 04 Ноември, 2018

Шест од 187 амандмани поднесени од опозицијата прифати владата на дебата за ребалансот за буџетот која заврши денеска на комисијата за финансирање и буџет. 

Амандманската расправа траеше само шест од предвидените 10 дена, а прекрокувањето на буџетската каса, со кое се намалуваат над 50% од долговите на општините со пари од државниот буџет на пленарна седница ќе се најде в петок.

Можеби ќе ве интересира

МФ: Со Буџетот за 2019 се намалува буџетскиот дефицит за половина милјарда денари

МФ: Со Буџетот за 2019 се намалува буџетскиот дефицит за половина милјарда денари

Што ќе прави Стопанска банка со зачуваната добивка од осум милиони евра

Што ќе прави Стопанска банка со зачуваната добивка од осум милиони евра

СЕГА Е АЛАРМАНТНО: Платите им се 2.000 евра, а сепак се селат

СЕГА Е АЛАРМАНТНО: Платите им се 2.000 евра, а сепак се селат

СО САМО 23 ГОДИНИ ЗАПЛОВИЛА ВО БИЗНИС ВОДИТЕ: Има еден совет за сите млади

СО САМО 23 ГОДИНИ ЗАПЛОВИЛА ВО БИЗНИС ВОДИТЕ: Има еден совет за сите млади

Се мајтапи ли УЈП со пензионерите?Требало да се донесе нов закон

Се мајтапи ли УЈП со пензионерите?Требало да се донесе нов закон

Тевдовски: И во Данска постои прогресивен данок

Тевдовски: И во Данска постои прогресивен данок