23 Април, 2018
0.0799

ВМРО-ДПМНЕ ќе бира нови членови за во Извршниот комитет

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

На седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва треба да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет. 

Членовите ги номинира лидерот на партијата, а ги избира ЦК.

ВМРО-ДПМНЕ треба да избере и нов генерален секретар, а можно е да бидат назначени и повеќе потпретседатели на партијата.

Можно е да се дискутира и за актуелната политичка состојба во државата. 

Можеби ќе ве интересира

Загина мотоциклист по удар со автомобил

Загина мотоциклист по удар со автомобил

Телохранителот Урко не се појави да сведочи за „Тенк“

Телохранителот Урко не се појави да сведочи за „Тенк“

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува