22 Април, 2019
0.0233

ВМРО-ДПМНЕ со оправдување зошто Мицкоски не дошол на свеченоста

Објавено во: Македонија 12 Февруари, 2019

Христијан Мицкоски, како лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ бил поканет но не дојде на свечената церемонија на подигнувањето на знамето на НАТО пред Владата на Македонија, а од партијата велат дека нивниот претседател имал други партиски обврски.

„Неодложни обврски се причината поради која што претседателот Мицкоски не присуствуваше на настанот пред Влада“, истакнаа од таму.

На свеченоста не присуствуваа ниту поранешниот, ниту сегашниот претседател на Македонија - Бранко Црвенковски и Ѓорѓе Иванов. Од кабинетот на Иванов објавија дека поканата задоцнила, додека од Владата рекоа дека ја испратила навреме и по пошта и електронски.

Можеби ќе ве интересира

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа