22 Јануари, 2020
0.0177

Во близина на грчки остров се урна хеликоптер

Објавено во: Балкан 20 Август, 2019

Се урна хеликоптер во Грција.

Хеликоптерoт, кој најверојатно е приватен, од засега непознати причини, попладнево се урна во близина на грчкиот остров Порос, jави дописничката на МИА од Атина.

Не е познато колку лица се превезувале во хеликоптерот, а во тек е акција на крајбрежната служба на Грција.

Хеликоптерот најверојатно удрил во кабли и паднал во морскиот дел на островот Порос, на 58 километри јужно од атинското пристаниште Пиреас.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

Екатерини Сакеларопулу стана првата жена-претседател на Грција

Екатерини Сакеларопулу стана првата жена-претседател на Грција

ПАРЛАМЕНТОТ НА ПОТЕГ: Грција на чекор да ја добие првата жена претседател

ПАРЛАМЕНТОТ НА ПОТЕГ: Грција на чекор да ја добие првата жена претседател

(ВИДЕО) Во Бугарија имаше општа тепачка при фрлање на крст за Водици

(ВИДЕО) Во Бугарија имаше општа тепачка при фрлање на крст за Водици

По две децении воведена директна авиолинија Белград – Приштина

По две децении воведена директна авиолинија Белград – Приштина

(ВИДЕО) СЦЕНИ КАКО ОД АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ: Сведоци за ликвидацијата на црногорскиот клан во Атина

(ВИДЕО) СЦЕНИ КАКО ОД АМЕРИКАНСКИ ФИЛМ: Сведоци за ликвидацијата на црногорскиот клан во Атина

Две жени во Србија го фатија крстот за Водици

Две жени во Србија го фатија крстот за Водици

Повторно силен земјотрес во Грција

Повторно силен земјотрес во Грција

(ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Вучиќ подготвува сарми

(ФОТО) ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Вучиќ подготвува сарми