05 Јуни, 2020
0.0318

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Објавено во: Македонија 15 Ноември, 2019

Изгоре маж во импровизирана барака во Тетово. 

Безживотното тело го пронашле пожарникарите во импровизирана дрвена барака на улицата Љубо Божиновски-Пиш.

Од полицијата информираат дека пожарот избил во непосредна близина на спортската сала во Тетово, а бараката е целосно изгорена. 

Јавен обвинител, екипа од СВР Тетово и лекар по судска медицина извршиле увид, а по наредба на Јавниот обвинител, телото е предадено за идентификација и обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.

Истрагата продолжува со мерки со кои ќе се откријат причините и околностите за настанување на пожарот, информираат од тетовската полиција.

Можеби ќе ве интересира

СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок

СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок

СКОПЈЕ ПОВТОРНО СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ: Денешната вкупна бројка може да достигне 200 позитивни на Ковид-19

СКОПЈЕ ПОВТОРНО СО НАЈМНОГУ ЗАРАЗЕНИ: Денешната вкупна бројка може да достигне 200 позитивни на Ковид-19

ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Добредојде за српските туристи од 15.јуни

ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Добредојде за српските туристи од 15.јуни

ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ: Можен датум 15. јуни, се ќе зависи од бројот на новозаразени

ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ: Можен датум 15. јуни, се ќе зависи од бројот на новозаразени

БУЈАР ОСМАНИ: Ве молам погледнете го видеото како се пренесува вирусот на заеднички ручек

БУЈАР ОСМАНИ: Ве молам погледнете го видеото како се пренесува вирусот на заеднички ручек

ВИКЕНДИЦИТЕ ВО МАВРОВО И СТАНОВИТЕ ВО ОХРИД ПОЛНИ: Бесот ги натера да избегаат од карантинот

ВИКЕНДИЦИТЕ ВО МАВРОВО И СТАНОВИТЕ ВО ОХРИД ПОЛНИ: Бесот ги натера да избегаат од карантинот

Епидемиологот Оровчанец за Фактор: Не требаа големи рестрикции на почетокот, епидемијата летоска ќе исчезне

Епидемиологот Оровчанец за Фактор: Не требаа големи рестрикции на почетокот, епидемијата летоска ќе исчезне

ПОСЛЕДЕН КАРАНТИН: Д-р. Виктор Исјановски за Фактор

ПОСЛЕДЕН КАРАНТИН: Д-р. Виктор Исјановски за Фактор

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила

РЕКОРД: Скопје го напуштија 20.000 возила