31 Мај, 2020
0.0299

ВО ИЗРАЕЛ: Пронајден мртов Ду Веи, амбасадорот на Кина, нема знаци на насилство

Објавено во: Свет 17 Мај, 2020

Утринава во својата резиденција во Тел Авив е пронајдено безживотното тело на кинескиот амбасадор во Израел, Ду Веи, кој беше назначен на функцијата пред три месеци, односно во февруари, во екот на пандемијата на корона вирусот.

МНР на Израел ја потврди веста, како и тоа дека семејството на 57-годишниот Веи не е во Полицијата сега е во кинеската официјална резиденција, јавуваат израелските медиуми.

Според досегашните пишувања на израелските медиуми, тој бил пронајден мртов во својот кревет од страна на неговиот најблизок соработник, и неофицијално дека причина за смртта е срцев удар. Тимот од лекари, кои пристигнале во домот на амбасадорот Веи, соопштиле дека нема видливи знаци на насилство.


Можеби ќе ве интересира

Прва жртва во протестите во Америка

Прва жртва во протестите во Америка

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Црн биланс: Бразил ја помина Шпанија по бројот на починати од Ковид-19

Црн биланс: Бразил ја помина Шпанија по бројот на починати од Ковид-19

Уапсен е полицаецот кој го уби Џорџ Флојд

Уапсен е полицаецот кој го уби Џорџ Флојд

(ВИДЕО) ПРОТЕСТИ ВО 21 ГРАД: Италијанските лекари бараат реформи

(ВИДЕО) ПРОТЕСТИ ВО 21 ГРАД: Италијанските лекари бараат реформи

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО МИНЕАПОЛИС: Демонстрантите бесни по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО МИНЕАПОЛИС: Демонстрантите бесни по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени