22 Мај, 2018
0.2931
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Во какво возило се вози Александар Вучиќ?

Објавено во: Балкан 14 Февруари, 2018

Јутарњи лист пишува во каква лимузина го возеа српскиот претседател Александар Вучиќ низ Загреб. 

Стотка постигнува за 6,5 секунди, чини повеќе од еден милион, пишува Јутарњи. 

Осигурувањето на Александар Вучиќ, од нивните хрватски колеги и домаќините побара српскиот претседател при посетата на соседната држава да се вози во неговото претседателско возило, а на тоа е, како што може да се види, удоволено.

Во колоната од 15-црни лимузини и џипови кои се снимени на Авенијата на Хрватската братска заедница беше забележливо возилото со белградска ознака BG 1108-11. Станува збор за блиндирана верзија со ниво на балистичка заштита 9, чија каросерија е направена од материјал вообичаен во производството на воени возила и отпорна е на куршуми од пушка, со моќност од 425 коњски сили, која достигнува стотка за 6,5 секунди, а нето цената е повисока од 135.000 евра.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ПАЃАШЕ ГРАД: Побелеа градовите

(ФОТО) ПАЃАШЕ ГРАД: Побелеа градовите

Каменос: Скопјаните го имаат убедено нивниот народ во еден мит што го изгради Тито

Каменос: Скопјаните го имаат убедено нивниот народ во еден мит што го изгради Тито

Турците ќе ја освојуваат вселената - но како?

Турците ќе ја освојуваат вселената - но како?

(ВИДЕО) Еве како насилниците го нападнаа Бутарис

(ВИДЕО) Еве како насилниците го нападнаа Бутарис

Додик вели не смеат Србите да се колебаат за единство на РС и Србија

Додик вели не смеат Србите да се колебаат за единство на РС и Србија

Џафери на гости кај Брнабиќ

Џафери на гости кај Брнабиќ

Вучиќ: Македонија ќе добие само пофалба

Вучиќ: Македонија ќе добие само пофалба

СТРАВ ВО КОСКИ: Се плашат од сограѓаните кои се бореле за ИД

СТРАВ ВО КОСКИ: Се плашат од сограѓаните кои се бореле за ИД

Бебе паднало од тереса - лекарите се борат да го спасат

Бебе паднало од тереса - лекарите се борат да го спасат