21 Октомври, 2021
0.1648

Во Охрид, СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ со преку 10 милиони денари

Објавено во: Мои пари 27 Септември, 2021

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ донесе уште еден повод за прослава, овојпат кај 11-тиот среќен добитник. Попладнето на 16 септември, Охрид беше епицентар на среќата, со освоени 10.059.121 денар.

Нашиот среќен добитник  З.Т. од Охрид е најновиот кој го дополнува списокот среќни добитници. Ни откри дека бил многу изненаден од добивката. Тој е вистински пример за непишаното правило „колку повеќе играш, толку поголеми се шансите за добивка“, бидејќи често играл и имал помали добивки, но немал никакво претчувство дека ќе ја добие најголемата. Сумата е голема, вели и најверојатно ќе ја вложи во недвижнини.

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ  е најголемата џек пот добивка, со можност за освојување до 12.000.000 денари.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата