25 Март, 2018
0.0691

Во овие македонски градови имаше пороен дожд

Објавено во: Македонија 13 Август, 2017

Нестабилно време синоќа имаше во Куманово, во Скопско и во Штипско. 

Слаби врнежи од дожд имаше и во југоисточниот дел од земјава. 

Врнежите беа проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска претпладне сè уште ќе има локален и краткотраен дожд, наместа пороен и со ретки грмежи.  Попладне се очекува стабилизирање на времето, а од вторник ќе има постепен пораст на темпетатурата на воздухот.

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава