20 Јануари, 2021
0.0182

Во петок ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип

Објавено во: Мои пари 25 Ноември, 2020

Во петок ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип. 

„Сакаме да ги известиме сите граѓани на Р.С.Македонија дека на ден 27.11.2020 (Петок), со времетрање од 6:00 до 13:00 часот, на регионалниот пат Р1312 (Велес-Штип) ќе се одвива снимање на рекламен спот. Поради тоа сообраќајот ќе биде во прекин во временски интервали од по 5 минути“, информираат од ЕПП Комјуникејшнс. 

Пр објава

Можеби ќе ве интересира

Побрзајте и освојте вредни награди: Наградната игра на Стопанска банка а.д. Битола ,,Вреди да се штеди’’ завршува на 31 јануари

Побрзајте и освојте вредни награди: Наградната игра на Стопанска банка а.д. Битола ,,Вреди да се штеди’’ завршува на 31 јануари

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Samsung BESPOKE линијата на фрижидери за прв пат на CES 2021

Samsung BESPOKE линијата на фрижидери за прв пат на CES 2021

Што вели науката - дали никотинот предизвикува болести поврзани со пушењето?

Што вели науката - дали никотинот предизвикува болести поврзани со пушењето?

Хуавеј рангиран како најдобар 5Г оператор според најновиот извештај на Оокла

Хуавеј рангиран како најдобар 5Г оператор според најновиот извештај на Оокла

Супер подарок со Е-сметка: А1 подарува смартфон и телевизор за активација на електронска сметка

Супер подарок со Е-сметка: А1 подарува смартфон и телевизор за активација на електронска сметка

Наследството на директната продажба: Борба против невработеноста и овозможување претприемништво

Наследството на директната продажба: Борба против невработеноста и овозможување претприемништво

Запознајте ги Galaxy Buds Pro: Епски звук во секое време

Запознајте ги Galaxy Buds Pro: Епски звук во секое време

Новиот Galaxy S21 Ultra ги обедини легендите на британската уметничка сцена

Новиот Galaxy S21 Ultra ги обедини легендите на британската уметничка сцена