29 Октомври, 2020
0.0296

Во притвор браќа кои со години го тероризираа Кичево, дрога и куп пари пронајдени во автомобилот и нивниот дом

Објавено во: Македонија 20 Септември, 2020

МВР денеска информира дека вчера биле уапсени двајца браќа кои со години го тероризирале Кичево, по што ќе им следува притвор.

Дилерите З.А. и А.А. се запрени од полицијата во Кичево и во нивното ауди биле пронајдени пакувана марихуана, куп пари и нож.

- Тие се познати во градот по тоа што упатуваат закани кон граѓани, како и кон полицајци и нивните семејства. На тој начин ги задскривале криминалните активности. Инаку до сега имаат голем број на кривични пријави, рече Сузана Праниќ Талевска, гласноговорникот на МВР.

Во текот на акцијата полицијата по нивното апсење заминала во нивниот дом, каде што пронашла големо количество кокаин, хероин, марихуана, вага за мерење и голема вредност на пари.


Можеби ќе ве интересира

Ковачев: Кога ќе бидат подготвени да ги надминат фалсификатите од Титова Југославија, преговорите ќе започнат

Ковачев: Кога ќе бидат подготвени да ги надминат фалсификатите од Титова Југославија, преговорите ќе започнат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стапуваат на сила нови мерки, денес 862 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Стапуваат на сила нови мерки, денес 862 заразени

Меѓу починатите денес е и 35 годишен пациент

Меѓу починатите денес е и 35 годишен пациент

КОВИД - 19: Нови 862 заразени и 14 починати

КОВИД - 19: Нови 862 заразени и 14 починати

Поднесена е кривична против Димова, Златковски и двајца соработници од Агенцијата

Поднесена е кривична против Димова, Златковски и двајца соработници од Агенцијата

Борко Ристовски за изборот на Димевски: Ова е брука

Борко Ристовски за изборот на Димевски: Ова е брука

НЕМА ПОТРЕБА ОД ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Пендаровски, Заев и Филипче децидни дека мерките се доволни

НЕМА ПОТРЕБА ОД ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Пендаровски, Заев и Филипче децидни дека мерките се доволни

Бриселски Политико објави каков компромис очекува Бугарија

Бриселски Политико објави каков компромис очекува Бугарија

Голема мобилизација на клиниките: Пациенти со ковид ќе се хоспитализираат и на Неврологија и на Кожна клиника

Голема мобилизација на клиниките: Пациенти со ковид ќе се хоспитализираат и на Неврологија и на Кожна клиника