27 Јануари, 2021
0.0222

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице

Објавено во: Македонија 14 Август, 2019

Во близина на Петровец попладнево се случи сообраќајна несреќа, при што едно лице загина. 

Во 18.48 часот пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма, поточно на регионален пат помеѓу селата Идризово и Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозо, информираат од полицијата. 

Возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на местото на насреќата.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Стефан Андоновски: Власта не изолира од сите процеси, мора да си поднесе оставка за нова влада за национален спас

Интервју со Стефан Андоновски: Власта не изолира од сите процеси, мора да си поднесе оставка за нова влада за национален спас

Сезонскиот грип годинава „напаѓал“ многу помалку од лани - бројот на заболени намален за 73 отсто

Сезонскиот грип годинава „напаѓал“ многу помалку од лани - бројот на заболени намален за 73 отсто

ЈА БАРААТ ДЕВОЈКАТА ШТО ГИ ПРИЈАВИЛА - скандалозната Јавна соба повторно е активна

ЈА БАРААТ ДЕВОЈКАТА ШТО ГИ ПРИЈАВИЛА - скандалозната Јавна соба повторно е активна

Заев: ВМРО-ДПМНЕ во 2007 го укина српскиот јазик како изборен предмет

Заев: ВМРО-ДПМНЕ во 2007 го укина српскиот јазик како изборен предмет

Бурна ноќ во Маврово: По серијата земјотреси, утрово еден посилен

Бурна ноќ во Маврово: По серијата земјотреси, утрово еден посилен

Мраз студено и снег утрово: Денеска силен ветер

Мраз студено и снег утрово: Денеска силен ветер

НИКОЈ НЕ МИСЛИ НА БЕРОВЧАНИ: Скоро година дена се без превоз

НИКОЈ НЕ МИСЛИ НА БЕРОВЧАНИ: Скоро година дена се без превоз

ЕПИДЕМИОЛОГОТ СТОЈАНОВ ЗА ФАКТОР: Сега е моментот да се донесе која било вакцина, да не се губи време во бирократија

ЕПИДЕМИОЛОГОТ СТОЈАНОВ ЗА ФАКТОР: Сега е моментот да се донесе која било вакцина, да не се губи време во бирократија

Израелци скенирале и констатирале дека некој трет незаконски прислушува

Израелци скенирале и констатирале дека некој трет незаконски прислушува