16 Октомври, 2018
0.2334

ВОДОВОД: Дефектот во Ченто саниран, сега прекини има во Хипдром и Трубарево

Објавено во: Мои пари 17 Мај, 2018

Дефектот  на ул.Ордан Пиперката бр.28,  во населбата Ченто е саниран и водоснабдувањето е нормализирано  во 12:15часот, соопштија од ЈП Водовод.

Меѓутоа, поради дефект на приклучна цевка  од ф5/4“ на ул.Ордан Пиперката бр.28, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците  од ул.Благоја Стефковски, нас.Хиподром и с.Трубарево од 11:20 часот  до санирање на дефектот.

Можеби ќе ве интересира

Повик до граѓанските организации за учество на настани за вмрежување

Повик до граѓанските организации за учество на настани за вмрежување

Прекини и санирани дефекти

Прекини и санирани дефекти

ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА НА ПЕКАБЕСКО: „ПЕКАБЕТА ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО“

ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА НА ПЕКАБЕСКО: „ПЕКАБЕТА ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО“

Повеќе од 30 говорници од 9 држави ќе учествуваат на првата Конференција за е-трговија во Македонија

Повеќе од 30 говорници од 9 држави ќе учествуваат на првата Конференција за е-трговија во Македонија

Преку азбуката влезете во светот на Биби

Преку азбуката влезете во светот на Биби

Понеделникот е резервиран за сите што ја чекаат новата „Фчерашни новости“ на „Јутјуб“

Понеделникот е резервиран за сите што ја чекаат новата „Фчерашни новости“ на „Јутјуб“

Уличен дефект остави без вода корисници од ул.Његошева

Уличен дефект остави без вода корисници од ул.Његошева

ВО СКОПЈЕ ДОАЃААТ НАЈДОБРИТЕ МАРКЕТИНГ ГОВОРНИЦИ

ВО СКОПЈЕ ДОАЃААТ НАЈДОБРИТЕ МАРКЕТИНГ ГОВОРНИЦИ

МЕЃУНАРОДЕН КОЊИЧКИ ТУРНИР “СКОПЈЕ 2018“ МЕМОРИЈАЛЕН КУП “Д-Р ЈОСИФ НАУМОВСКИ“

МЕЃУНАРОДЕН КОЊИЧКИ ТУРНИР “СКОПЈЕ 2018“ МЕМОРИЈАЛЕН КУП “Д-Р ЈОСИФ НАУМОВСКИ“