19 Декември, 2018
0.7900
    ADIN 660    -5.71%     ALK 8200    -0.24%     GRNT 800    0.72%     KMB 5023.88    -0.5%     MPT 47000    0.61%     MTUR 4900    0%     RADE 1800    -0.88%     RMDEN16 96.2    -0.82%     STB 1285.06    -0.08%     TTK 1245    0%     USJE 23000    -2.13%     ZLRB 6170    0%

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Хемискиот напад во Дума низ призмата на малата Маша

Објавено во: Свет 16 Април, 2018

Трагедијата со хемиски напад низ призмата на малата Маша. Во страшниот напад се најде и малата Маша со нејзиното семјество.

Во видеото што следи таа раскажува за нападот, што морале да прават и како биле спасени.

Малата Маша објаснува како таа и нејзиното семејство биле во подрум, кaде што биле сведоци на напад со барел бомба.

-Не експлодираше, но се слушна нешто како “шшшш“, раскажува Маша.

Тие морале да се качат на друг спрат за да може да се спасат. Во тој момент седумгодишното дете паднало на скалите.

Мајката врескала да се спаси нејзиното дете, по што следува евакуација и лекарска грижа.


извор: BBC news

Можеби ќе ве интересира

Што предвидел Нострадамус за 2019 година?

Што предвидел Нострадамус за 2019 година?

(ВИДЕО) Беше најубав град на светот, а денес таму се користи апликација за преживување

(ВИДЕО) Беше најубав град на светот, а денес таму се користи апликација за преживување

(ВИДЕО) Путин се пофали дека има оружје со кое ќе ги замисли оние со милитаристичка реторика

(ВИДЕО) Путин се пофали дека има оружје со кое ќе ги замисли оние со милитаристичка реторика

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ФРАНЦИЈА: „Жолтите елеци“ палат патарини

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ФРАНЦИЈА: „Жолтите елеци“ палат патарини

(ВИДЕО) Со лизгави чевли на заледена улица - како заврши човекот?

(ВИДЕО) Со лизгави чевли на заледена улица - како заврши човекот?

Хотел ќе згрижи бездомници за Божиќ

Хотел ќе згрижи бездомници за Божиќ

КУЛМИНАЦИЈА НАД НАСИЛСТВОТО ВРЗ НОВИНАРИ: Годинава убиени повеќе медиумски работници од лани

КУЛМИНАЦИЈА НАД НАСИЛСТВОТО ВРЗ НОВИНАРИ: Годинава убиени повеќе медиумски работници од лани

БОМБА ГО ТРЕСЕ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Отпуштен Жозе Мурињо

БОМБА ГО ТРЕСЕ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Отпуштен Жозе Мурињо

Ова е мистерија за која Русите 250 години немаат одговор

Ова е мистерија за која Русите 250 години немаат одговор